Протягом трьох років зареєстровано 75 звернень мешканів Ємільчинщини щодо укусів тваринами

Сказ – гостре інфекційне захворювання людей, домашніх (собаки, кішки), сільськогосподарських травоїдних (коні, велика та дрібна рогата худоба) та диких  (лисиці, вовки, борсуки, єнотовидні собаки) тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Сказ зараховано до особливо небезпечних хвороб  людей і тварин.
Епізоотична ситуація в районі щодо захворюваності тварин на сказ є нестійкою. На протязі останніх  років (2015; 2016; 2017) в районі зареєстровано 6 неблагополучних щодо сказу тварин пунктів (серед диких – 4, серед домашніх – 2). Також піддано реєстрації 75 звернень мешканців району про їх покуси тваринами, у тому числі невакцинованими проти сказу домашніми-39, невакцинованими безпритульними-19, вакцинованими домашніми тваринами-17 звернень.
Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною або внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від  домашніх  та диких хижих тварин.
Інкубаційний період сказу в організмі людини триває досить довго – всередньому 1-3 місяці (може тривати й до року). Перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим.
Головна ознака хворих тварин на сказ – зміна їх поведінки. Дикі тварини з’являються  вдень у населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби , втрачають обережність, нападають на людей та тварин.
Домашні тварини не споживають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Період агресії триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть.
З метою уникнення захворювання на сказ необхідно дотримуватись загальноприйня-    тих  правил утримання домашніх тварин. А саме:
– виводити собак на прогулянку в наморднику та на повідку;
– охороняти їх від укусів інших тварин;
– регулярно робити щеплення проти сказу собакам (сторожовим  мисливським) та котам;
– не заводити собак і кішок заради забави та не виганяти їх на вулицю;
– у випадку зміни поведінки домашніх тварин негайно звертатись до найближчої державної установи ветеринарної медицини;
– терміново повідомити найближчу державну ветеринарну установу району про виявлені трупи домашніх та диких тварин, та ні в якому разі не знімайте з них шкіру;
– у разі виявлення агресивних безпритульних тварин негайно повідомляйте про таку тварину у місцевий орган державної влади та в установу державної ветеринарної медицини.
Якщо вас вкусила або обслинила підозріла тварина:
– тварину ізолюйте;
– повідомте державну установу ветеринарної медицини та якнайшвидше зверніться до найближчого медичного закладу для отримання допомоги.
В разі неможливості швидкого звернення до медичного закладу негайно промийте мильною водою місце укусу чи обслинення, змастіть йодом місце навколо рани. Ні в якому разі не відсмоктуйте кров із рани, бо збудник сказу може потрапити в організм через слизову оболонку рота. В найближчому медичному закладі необхідно пройти повний курс щеплень вакциною проти сказу, який попереджує захворювання і врятовує життя. Не вживайте протягом шести місяців алкогольні напої. Обслинений одяг після укусу не замивайте. Його необхідно обережно зняти, провітрити, висушити на вулиці і випрасувати гарячою праскою або прокип’ятити.
Сказ хвороба невиліковна, тому уважність та обережність у поводженні з тваринами, особливо дикими та незнайомими, повинна бути головним правилом для людини.
Начальник відділу безпечності
харчових продуктів
та ветмедицини райуправління
Держпродспоживслужби В. Алєксєєнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *