Із 14-річного віку діти самі розпоряджаються аліментами

До прокуратури надходять неодноразові скарги про притягнення до відповідальності осіб, які не сплачують аліментів на утримання неповнолітніх, приховують доходи, не надають допомоги та не цікавляться життям і вихованням своїх дітей. Все це спонукало роз’яснити зміни у правовому статусі аліментів, про що й інформує прокурор Новоград-Волинської місцевої прокуратури, радник юстиції Л. СЬОМКО.

Відтепер аліменти є власністю дитини, а не батьків. Останні лише отримують та використовують їх від імені дітей. А з 14-річного віку підлітки самі можуть розпоряджатись коштами.

З урахуванням змін мінімальний розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначити їх сумою менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%). Наприклад, дитина до шести років має отримати виплати від 746 грн на місяць, а з шести – від 930 грн. Сума прожиткового мінімуму збільшується, й розмір виплат перераховується.

Позивач має право вимагати збільшену частку виплат залежно від кількості дітей: на 1 дитину – 25% від доходу відповідача; на двох дітей – 30%; на трьох та більше – 50% доходу платника, проте не більше 10 прожиткових мінімумів. Якщо дитина позивача стала повнолітньою (лише до 23 років), але є студентом очної форми ВНЗ, на неї також сплачують аліменти; окрім того, виплачують і на тих дітей, що мають обмежені можливості (пов’язані з фізичним або психічним здоров’ям) для працевлаштування.

Виплата може здійснюватись на банківський рахунок, поштовим переказом чи готівкою. Крім того, за кожен день прострочення платежу, відповідач сплачує додатковий відсоток від суми боргу.

Перевіркою розподілення коштів на дітей займатимуться органи опіки (самостійно або на прохання відповідача). Якщо він установив нецільове розподілення коштів, відповідач має право звернутись до суду з проханням зменшити їх розмір. Також платник має право притягнути позивача до відповідальності за неналежний догляд за дитиною та навіть, у окремих випадках, позбавити батьківських прав. Варто відзначити, що за результатами розслідування слідчих Ємільчинського відділення поліції відкрито кримінальні провадження, а Новоград-Волинською місцевою прокуратурою до суду вже направлено обвинувальні акти стосовно трьох осіб – злісних неплатників аліментів. Оцінку діям таких батьків надасть суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *