Степанівські школярі вже п’ятий рік садять ліс

Одинадцятикласників Степанівської школи вже п’ятий рік можна побачити весною у Королівському лісництві з відповідним реманентом – мечами, памолоддю. І нещодавно в урочищі “Кадище” вони відтворили зелені насадження на площі близько двох гектарів, а з ними – ще двоє десятикласників.

“Самі зателефонували і запропонували попрацювати, – розповідає лісничий Олександр Кот й тут же характеризує юних помічників. – Відповідальні, позитивні та енергійні”.

Дехто із них знайомий із лісовою працею зі свого досвіду, а от (зліва направо) Михайло Боровський, Ілля Тартасюк, Аня Волощук та Алла Лугина – з досвіду батьків, які 20, а то й більше років трудяться у лісгоспі.

Класний керівник Ольга Лугина відзначає, що, бувало, зупиняються, як їдуть дорогою повз “свої” дерева, виходять і оглядають, чи пішли саджанці в ріст, пишаються зробленим.

До речі, лісове господарство намагається провести висадку ялин, сосон разом із березами в найкоротший час цієї специфічно форсованої весни – більша вірогідність, що майбутня окраса Ємільчинщини прийметься.

 

Урочище “Кадище”. Ось так підросли ялинки із 2012 року, які висаджували працівники райдержадмінстрації в рамках Всеукраїнської акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”.

 

 

Королівське багатство Королівського лісництва. На одній ділянці у “Кадищах” квітують анемони трьох видів (жовті, білі й сині), медунка лікарська та ряст. За словами лісничого Олександра Кота – подібне сусідство трапляється зрідка, а на Ємільчинщині – це чи не єдине таке місце.

Урочище “Кадище”, при в’їзді в Кам’яногірку. Перед Великоднем тут було чисто і охайно – лісівники прибрали. Та вже після свята – знову насмічено. Це, незважаючи на те, що місця для непотребу є поряд.

“НТ” № 15 за 13 квітня

Більше фото на (тисніть на значок Facebook (правий верхній куток).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *