Барашівську “Журавку” запросили до Болгарії. До омріяного не вистачає 40 тис. грн

Барашівська “Журавка”, як згадувала “НТ”, взяла участь в обласному святі народної творчості “Маківка літа”, що проходив 15 липня в Городниці, і вкотре засвідчила свій талант: їх радо вітали учасники дійства, народний депутат В. Литвин. Вони, в свою чергу, приємно вражені організацією заходу, зокрема “Світлицями”, де можна було побачити художні виступи гостей, пригоститися різними наїдками, продегустувати напої, переглянути і придбати вироби народних майстрів. Також проводилися майстер-класи з їх виготовлення.

“Журавка” вже має велику географію участі у таких заходах. Своїми виступами, які можна переглянити також у соцмережах, цей колектив знаний вже в Україні. А сьогодні вони отримали надзвичайну пропозицію від Міжнародного центру “Таланты на ХХІ век” – взяти участь 20 вересня у Міжнародному фольклорному фестивалі “Море ритма”, який проходитиме в Болгарії в місті Балчик. Організатори відмітили талановитість колективу, репертуар, манеру виконання, оригінальність і яскравість костюмів, тому і хочуть, щоб поліський регіон України представила саме “Журавка”. Поїздка коштуватиме до 80 тис. грн. Звичайно, така сума непосильна для колективу, і громада теж не має таких коштів.

Відтак, 40 тис. грн “Журавка” вирішила проплатити власним коштом, а інші 40 спробує зібрати з допомогою небайдужих людей та організацій. На “Маківці літа” вони звернулися до В. Литвина, який виділить їм 2 тис. грн. Варто відмітити, що їхня поїздка – це візитка не тільки Барашівської ОТГ, навіть не району, а всього Полісся. До того ж, це цінний досвід для закладів культури. Україну буде представляти декілька колективів. Як зазначили організатори конкурсу, після виступу у них буде зустріч з Послом України. Не хочеться, щоб через брак коштів ми втратили ще одну можливість заявити про себе в світі. Тому закликаю всіх, кому не байдужі духовні береги нашого краю, відгукнутися і допомогти, щоб пропозиція втілилася в життя. З миру по нитці – і засвітимо поліську пісню, бо вона – наш паспорт вічний, пропуск у цілий світ.

Звертатися можна безпосередньо до керівника колективу Дмитрухи Ганни Петрівни за тел. 068-019-46-41.

О. ДЕМЧЕНКО,

“НТ” №29

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *