Представники Ємільчинської ОТГ навчались у поляків самоврядуванню

Ємільчинська селищна рада, Житомирська міська рада та Станишівська сільська рада  є учасниками проекту «Управління містом і міською/сільською громадою в моделі партнерства та співробітництва – адаптація до українських умов». З 3 по 10 жовтня відбувся навчальний візит посадових осіб Житомирщини до польських гмін. Про те, що ж побачила, зокрема і делегація від Ємільчинщини, розповідає www.auc.org.ua

«До участі відібрані 3 громади з України, і я радію, що посадові особи органів місцевого самоврядування нашої області мають можливість пліч-о-пліч із польськими посадовцями вчитися управляти громадами на кращих прикладах, історіях успіху закордонних колег. Учасники проекту – самоврядці різних громад: міста, села та селища. Кожен має певні напрацювання та свої виклики, але спільним є прагнення покращити управління муніципалітетами, а в ідеалі – налагодити роботу у моделі партнерства та співробітництва влади, мешканців, експертів та підприємців», – розповіла координатор проекту, виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Т. Кухарська.

Для багатьох посадових осіб це перша поїздка за кордон та знайомство з Польщею.

«Нині ОТГ мають багато запрошень, пропозицій відвідати ту чи іншу країну, їхати переймати досвід. Проте вперше делегація фахівців різних галузей нашої ради має можливість спільно попрацювати над кожним питанням, кращими прикладами, досягненнями польських колег – побачити, розпитати, уточнити, перевірити та спрогнозувати. Ми розуміємо, що працюватиме у нас, а що ні, консультуємося із поляками: де ми йдемо хибним шляхом, на які виклики чекати, і, на жаль, чого адаптувати до наших умов ми не зможемо. Але є бачення, до чого нам йти», – зазначив Ємільчинський селищний голова Сергій Волощук, який очолює делегацію Ємільчинської ОТГ.

Заступник міського голови Житомира Світлана Ольшанська розповіла, що польська сторона показала усі механізми, які можуть застосовуватись в Україні. Консультант проекту, виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак зауважив, що одне із завдань навчальної поїздки – показати посадовим особам місцевого самоврядування України, які передові рішення запроваджені у Польщі, що можуть бути у певній мірі запроваджені в життя українських громад вже сьогодні.

Учасники проекту відвідали соціальні та інфраструктурні об’єктів 3 різних громад – Плоцька, Гродзіска Мазовєцкого та Гомбіна, зустрілися в місцевих управах з працівниками, обговорювали проблемні питання муніципальної діяльності та ознайомилися із досвідом їх вирішення польськими колегами.

Вже за 2 тижні розпочнеться наступний модуль проекту – «йти по п’ятах»: посадові особи з України 6 днів асистуватимуть своїм польським колегам на їх робочих місцях.

Вони вивчатимуть особливості управління у сфері просторового розвитку, а також питання розвитку спільних територій – ОТГ і міст обласного значення. На думку польської сторони, навчання стане поштовхом для формування моделі діяльності агломерації навколо великих міст.

Нагадаємо, в травні 2018 року в Житомирі стартував спільний проект Асоціації міст України та Асоціації польських міст «Управління міста і міської сільської громади в моделі партнерство і співробітництво – адаптація до українських умов», який фінансується Міністерством закордонних справ республіки Польща та реалізується у співпраці з містом Плоцьк (Польща). Під час проекту українські посадовці місцевого самоврядування мають здобути управлінські навички у питаннях просторового розвитку, зокрема, як об’єднати зусилля задля розвитку спільних територій – об’єднаних громад та міст обласного значення.

У липні в рамках проекту польські та українські учасники зустрілися у Станишівській сільській ОТГ, Ємільчинській селищній ОТГ та у Житомирській міській раді для продовження процесу обміну досвідом, проведення аналізу українських ОТГ та напрацювання напрямків сталого розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *