Що приніс 2019 рік? Зростання зарплат, пенсій та цікаві нововведення


Із 1 січня набули чинності ряд цікавих нововведень, про які слід знати. Вони стосуються зарплатні, догляду за дітьми тощо. Ми пропонуємо огляд найцікавіших із них.

У лютому – дві платіжки за світло

1 січня розпочався перший етап реформи ринку електроенергії. Послуги споживачам надаватимуть дві окремі компанії – оператор розподільних систем і постачальник, з якими й укладатимуться договори. Нові платіжки надходитимуть вже із лютого.

Нещодавно АТ «Житомиробленерго» повідомив своїх споживачів про припинення постачання електричної енергії. Натомість воно здійснюватиме свою діяльність як оператор системи розподілу на території нашої області. Постачає ж електроенергію із 1 січня нам ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія».

На своєму сайті акціонерне товариство просить побутових споживачів терміново до 4 січня (включно) передати останні показники лічильника «скориставшись одним з запропонованих варіантів:

– на офіційному сайті АТ «Житомиробленерго», користуючись послугою «Ваш рахунок»;

– зателефонувавши до Кол-центру;

– зателефонувавши до РЕМ або передати контролеру;

– користуючись смартфоном, через мобільний додаток «Ваш рахунок».

А юридичним особам рекомендує обрати ліцензованого постачальника електричної енергії та укласти з ним договір.

Збільшення зарплати та пенсій

Мінімалка збільшиться на 12% (450 грн) – з 3723 до 4173 грн, а заробітна плата військових – на 30%.

Працівники ж бюджетного сектору матимуть зростання зарплатні лише на 9,4% відповідно до меморандуму між Україною і МВФ.

Також і з 1 січня будуть зміни і у пенсійних виплатах. Так із 1 січня більшу мінімальну пенсію отримають ті, хто старші за 65 років і мають трудовий стаж від 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки). Підвищення становитиме 172 грн – до 1669 грн на місяць. Це стосуватиметься близько 2 млн пенсіонерів. Іншим пенсіонерам мінімальну пенсію, яка з грудня 2018 становить 1497 грн, підвищать з 1 липня та 1 грудня цього року. Окрім того, очікується автоматична індексація пенсій, перша з яким має відбутися 1 березня.

Муніципальна няня

Це анонсована соціальна програма, про яку говорили ще улітку торік. Уряд відшкодує батькам витрати на оплату послуг няні для їхньої дитини до трьох років в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Із 1 січня він становить 1 626 грн, з 1 липня — 1 699 грн, з 1 грудня — 1 779 грн.

Проте такий вид допомоги не впливає на надання інших – відпустку по догляду за дитиною, розмір соцдопомоги при народженні чи усиновленні.

Допомогу не зможуть отримати батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, які отримують інші види соціальних допомог.

Передбачається запровадження наступного механізму в рамках програми. Компенсація виплачуватиметься у вигляді щомісячної адресної допомоги батькам у розмірі одного прожиткового мінімуму (з 1 січня 2019 року це 1626 грн). Гроші перераховуватимуть на картку одного з батьків дитини наступного після оплати ним праці няні місяця. Стосунки батьків і няні ґрунтуються на офіційно укладеному між ними договорі.

Варто відзначити, що детальніше порядок отримання відшкодування за послуги няні описано в проекті постанови Кабміну, який закінчили обговорювати лише 28 грудня і на сьогодні остаточно документ ще не прийнято.

Ознайомитись із ним можна за посиланням

www.msp.gov.ua

Нагадуємо, що зараз батьки мають два види допомоги:

-допомогу при народженні дитини (41 280 грн: одноразово 10 320 грн, протягом трьох років по 860 грн на місяць);

-допомогу при усиновленні дитини — 41 280 грн: одноразово 10 320 грн, протягом трьох років по 860 грн на місяць.

Допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – скасовано з 1 липня 2017 року;

Підготувала Г. КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *