Управління Держпраці оприлюднили висновок розслідування вбивства ємільчинського лісівника


Комісія, утворена Управлінням Держпраці у області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 15 грудня торік з електропильщиком державного підприємства «Ємільчинське лісове господарство».

Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила деталі. Так потерпілий був частиною бригади лісгоспу, яка мала заступити на зміну 16 грудня 2018 року для розкряжування хлистів, тобто розпилювання стовбурів деревини на окремі лісоматеріали. Перед початком зміни бригада працівників отримала усне розпорядження розкряжувати хлисти, які залишились від попередньої зміни, та стала до його виконання. Згодом потерпілий без відома майстра та виробничої необхідності, звернувся до колеги з проханням допомогти йому перемістити сосновий хлист, який знаходився у штабелі дубових хлистів, зокрема попросив його керувати кабель-краном, на що колега потерпілого погодився.

Внаслідок недостатнього контролю з боку відповідального майстра, працівники без перешкод потрапили до операторної пульта керування кабель-краном. Потерпілий показав колезі, які саме кнопки потрібно натискати для його управління, після чого сам пішов до соснового хлиста, щоб закріпити його для подальшого переміщення краном. Потерпілий почав давати команди на підіймання та опускання закріпленої частини деревини колезі, який знаходився в операторній. Після останньої команди, колега з вікна операторної не побачив електропильщика, тому попросив іншого працівника подивитись де він. Чоловіка знайшли біля штабелю хлистів у вкрай важкому стані, без свідомості та видимих ознак життя. Незабаром на місце події приїхала карета швидкої медичної допомоги, лікарі якої констатували смерть працівника.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку, відзначає zt.dsp.gov.ua невиконання посадових обов’язків та вимог інструкції з охорони праці.

За результатами спеціального розслідування комісією визначені 3 особи причетні до настання нещасного випадку та запропоновано проведення заходів щодо усунення причин його виникнення у зазначені строки.

Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік ДП «Ємільчинський лісгосп».

Прес-служба Управління Держпраці у області

Управління Держпраці займається ще одним випадком із іншого лісгоспу. Нещастя сталося на початку березня. Детальніше тут У Ємільчинському районі дерево вбило чоловіка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *