До кінця цього року в Рихальській школі мають з’явитися внутрішні туалети


На сьогодні у кожній десятій школі України діти змушені ходити в туалет на вулицю. Переважно це навчальні заклади в селах та невеликих містах. Ще 30% вбиралень, що розташовані в приміщеннях шкіл, потребують термінового ремонту. Є випадки, коли ремонт відбувся, але не встановлені дверцята на кабінки або немає туалетів для потреб дітей з інвалідністю. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Для вирішення проблеми МОН розпочало програму з облаштування туалетів усередині шкіл “Гідність дитини”. Кабмін виділив 267 мільйонів гривень. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мінрегіону та місцевій владі до кінця цього року вирішити проблему в усіх школах. Журналістка “Нової української школи” дізнавалася, чи реально виконати доручення уряду на місцях і яким чином.

Журналісти дізнавалися про стан справ і в Ємільчинському районі. У відповідь на наш інформаційний запит у відділі освіти, молоді, спорту та культури Ємільчинської районної державної адміністрації зазначили, що у школі є один внутрішній туалет для учнів початкової школи, зроблений за спонсорські кошти.

“Функціонує, у задовільному стані. Поточний ремонт робили влітку 2018 року. Туалетом, розташованим у дворі школи, користуються учні 5-11 класів і всі працівники школи. Місцева влада Рихальської сільської ради коштів для вирішення ситуації з туалетами, щоб вони відповідали сучасним нормам гігієни, не виділяла. Відділ освіти, молоді, спорту та культури Ємільчинської районної державної адміністрації планує зробити внутрішній туалет у школі влітку 2019 року”, – звітує начальник відділу А. В. Марчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *