Categories: Дайджест

31 березня було зафіксовано два випадки видобування бурштину пов’язані із Ємільчинщиною

Увечері 31 березня до Коростенського відділу поліції надійшло повідомлення, що поблизу с. Гулянки невідомі видобувають бурштин.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група поліції та працівники СБУ. Під час перевірки наявної інформації у вказаному місці було помічено групу осіб, які при появі поліцейських почали втікати. Правоохоронці затримали двох із них, 32-річного жителя Ємільчинського району та 38-річного жителя Донецької області.

 

Із місця події поліцейські вилучили знаряддя, які вказували на протиправну діяльність чоловіків – мотопомпу, пожежні рукави, водяний шланг і сачки.
Під час огляду місця події біля автомобіля “ВАЗ”, що належить донеччанину, правоохоронці виявили предмет, схожий на гранату “Ф1”. Нині виявлене направлено на експертне дослідження.

Також розпочато кримінальні провадження за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) КК України. Чоловікам загрожує штраф від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження чи позбавлення волі на строк до 2 років.

Крім того, за незаконне зберігання боєприпасів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років (ст. 263 Кримінального кодексу України).

Відділ комунікації ГУНП в Житомирській області, фото із сайту ГУНП в області

31 березня рейдові групи Державної екологічної інспекції у Житомирської області негайно виїхали до Ємільчинського району.

Поблизу сіл Бастова Рудня і Неділище, спільно з працівниками ДП “Ємільчинський лісгосп АПК” виявлено любителів сонячного каменю (бурштину). Бурштинокопачі, усвідомлюючи те, що використовують земельні лісові ділянки для видобування корисних копалин незаконно, при зустрічі з державними інспекторами та лісовою охороною почали втікати. Про те, рейдовими групами затримано та притягнуто винних осіб до адміністративної відповідальності.

Незаконний видобуток бурштину в вищезазначених місцях припинено.

Повідомляє Державна екологічна інспекція у Житомирській області,

 фото Державної екологічної інспекції

admin

Recent Posts

Україна втратила позиції у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії

Україна посіла 25 місце у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії  Україна погіршила свої показники у…

1 тиждень ago

Із Середівського ліцею – до Нью-Йорка: як 15-річний Олексій Жека став одним із трьох лідерів, які представлять Україну в США

Camp Rising Sun – це відома американська лідерська платформа, де підлітки з усього світу вчаться керувати глобальними процесами.…

1 місяць ago

Дуби – від минулого до сьогодення

Дуб з Підлуб. Центральним героєм нашої історії будуть дуби села Підлуби. Суголосно звучить, чи не…

2 місяці ago

Складні історії – мовою цифр

Що стоїть за відповідями людей, які опинились у тяжких життєвих обставинах. В рамках проекту, спрямованого…

2 місяці ago

Самоорганізувались для отримання допомоги

У вівторок, 14 квітня, делегація з Ємільчиного із числа учасників і учасниць об’єднання матерів і…

3 місяці ago

Україна запроваджує європейський стандарт безпеки мотошоломів ECE 22.06: що змінює нова постанова КМУ

8 квітня 2026 року ГО «Життя» провела пресконференцію, на якій було представлено рішення уряду про…

3 місяці ago