Вартість газу для споживачів визначатиметься показниками його якості, – Максим Немчинов


2 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії».

Документ передбачає надання права Кабінету Міністрів України приймати рішення про перехід на розрахунки та балансування на ринку природного газу в одиницях енергії. Основною метою такого переходу є запровадження диференціації вартості газу, виходячи з показників його якості.

Закон передбачає, що у платіжках за послугу постачання теплової енергії буде додатково вказуватись спожитий обсяг теплової енергії у перерахунку на кіловат-години. Це сприятиме підвищенню енергоефективності у побутовій сфері за рахунок того, що споживач матиме змогу порівнювати спожиті обсяги газу в одиницях енергії з іншими видами енергії (наприклад, електроенергії) і управляти власним споживанням.

«Облік природного газу в енергетичних одиницях є більш об’єктивним, оскільки забезпечується більш коректне та справедливе ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств та стає більш прозорим аналіз ефективності використання газу у порівнянні з іншими енергоносіями. Крім того, споживачі будуть сплачувати справедливу ціну за газ, що залежатиме від його якості, а не обсягу споживання», – зазначив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов.

Також закон сприятиме приведенню параметрів газу на внутрішньому ринку до його параметрів на митному кордоні України з Європейським Союзом. Це стане передумовою для інтеграції українського ринку з газовим ринком ЄС, зокрема залучення європейських партнерів до використання газотранспортної системи України та її газосховищ.

admin

Recent Posts

Україна втратила позиції у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії

Україна посіла 25 місце у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії  Україна погіршила свої показники у…

1 тиждень ago

Із Середівського ліцею – до Нью-Йорка: як 15-річний Олексій Жека став одним із трьох лідерів, які представлять Україну в США

Camp Rising Sun – це відома американська лідерська платформа, де підлітки з усього світу вчаться керувати глобальними процесами.…

1 місяць ago

Дуби – від минулого до сьогодення

Дуб з Підлуб. Центральним героєм нашої історії будуть дуби села Підлуби. Суголосно звучить, чи не…

2 місяці ago

Складні історії – мовою цифр

Що стоїть за відповідями людей, які опинились у тяжких життєвих обставинах. В рамках проекту, спрямованого…

2 місяці ago

Самоорганізувались для отримання допомоги

У вівторок, 14 квітня, делегація з Ємільчиного із числа учасників і учасниць об’єднання матерів і…

3 місяці ago

Україна запроваджує європейський стандарт безпеки мотошоломів ECE 22.06: що змінює нова постанова КМУ

8 квітня 2026 року ГО «Життя» провела пресконференцію, на якій було представлено рішення уряду про…

3 місяці ago