Аналіз аварійності на шляхах свідчить, що абсолютна більшість пригод трапляється внаслідок нехтування учасниками дорожнього руху елементарних норм, що передбачаються діючими правилами дорожнього руху.

Пішоходи переходять проїжджу частину в непередбачених для цього місцях , на забороняючий сигнал світлофора.

Водії зловживаючи швидкісними режимами, рядністю і нехтуючи елементарною культурою створюють на шляхах аварійні ситуації, що в любий час можуть перетворитися в трагедію.

Майже щодня надходять повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів різних вікових категорій. Спитаємо чому? Що стає причиною безпечної поведінки на дорозі?

Незнання правил дорожнього руху або їх невиконання? Чи кожен переходячи вулицю в невстановленому місці або на червоне світло світлофора думає, що біда його обмине? Нажаль в багатьох випадках трапляється інакше. Випадки фатальні. Їх важко передбачити, але їм можна запобігти.

Адже це трапляється на дорозі, де діють закони дорожнього руху, які написані кров’ю і вони потребують до себе відповідної поваги, бо вони ”виносять вирок” тим, хто їх зневажає. Більшість наїздів на пішоходів трапляється в темну пору доби.

Це також являється одним з основних факторів, які сприяють трагедіям на дорогах. Тож слід пам’ятати, що з настанням сумерків необхідно бути максимально пильними та обережними. Рухатися треба тротуарами, а якщо вони відсутні по краю проїзної частини, назустріч транспорту.

В одязі повинні бути світлоповертаючі елементи, білий колір. Насамперед люди повинні зрозуміти, що Правила дорожнього руху – це суворий Закон дороги, дотримуючись якого, вони захищають себе від того, що зветься нещасним випадком, захищають себе від лиха. Слід пам”ятати, що наїзд на пішохода в будь-якому випадку має тяжкі наслідки, так як від удару транспортного засобу перш за все страждає людина.

Державтоінспекція звертається до пішоходів! Шановні пішоходи! Не будьте безпечними і легкодумними на вулиці. Саме незначне порушення Правил дорожнього руху може призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Проявляйте уважність і обачність при переході вулиці Не виходьте раптово на проїзну частину вулиці.

Переходьте вулицю на позначених пішоходних переходах або там де рух регулюється світлофором чи регулювальником. Не намагайтесь переходити її поблизу транспорту, який рухається. Якщо з вами знаходяться діти, не залишайте їх без нагляду, сильно тримайте їх за руку.

Пам’ятайте, що різко автомобіль зупинити неможливо і ваша неочікувана поява перед транспортом може призвести до невиправної біди. Державтоінспекція нагадує, що згідно нового законодавства з 2008 року сума штрафу за порушення Правил дорожнього руху пішоходами становить ві 51 до 85 гр.

Ті самі порушення, вчинені особами, які перебувають у стані сп’яніння, – тягнуть за собою накладення штрафу від 136 до 170 грн. Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, – тягнуть за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн. або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

УВАГА! Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб, його розмір збільшується вдвічі.

Д.. Степанчук,

начальник ВДАІ

admin

Recent Posts

Україна втратила позиції у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії

Україна посіла 25 місце у міжнародному рейтингу втручання тютюнової індустрії  Україна погіршила свої показники у…

1 тиждень ago

Із Середівського ліцею – до Нью-Йорка: як 15-річний Олексій Жека став одним із трьох лідерів, які представлять Україну в США

Camp Rising Sun – це відома американська лідерська платформа, де підлітки з усього світу вчаться керувати глобальними процесами.…

1 місяць ago

Дуби – від минулого до сьогодення

Дуб з Підлуб. Центральним героєм нашої історії будуть дуби села Підлуби. Суголосно звучить, чи не…

2 місяці ago

Складні історії – мовою цифр

Що стоїть за відповідями людей, які опинились у тяжких життєвих обставинах. В рамках проекту, спрямованого…

2 місяці ago

Самоорганізувались для отримання допомоги

У вівторок, 14 квітня, делегація з Ємільчиного із числа учасників і учасниць об’єднання матерів і…

3 місяці ago

Україна запроваджує європейський стандарт безпеки мотошоломів ECE 22.06: що змінює нова постанова КМУ

8 квітня 2026 року ГО «Життя» провела пресконференцію, на якій було представлено рішення уряду про…

3 місяці ago