На Ємільчинщині з’явилась книга із повним описом геральдики територіальних громад

Символіка.jpgНаш район став першим на Житомирщині, в якому всі територіальні громади отримали власні символи.

Дуже похвально, що Ємільчинська районна рада ініціювала 2012 року запровадження гербів і прапорів для всіх територіальних громад із обов’язковим погодженням проектів в Українського геральдичного товариства. Розроблені місцевими авторами символи проходили експертизу на відповідність геральдичним і прапорничим (вексилологічним) нормам. Потішило, що багато проектів були виконані на належному рівні, мали цікаве змістовне наповнення та вдале художнє виконання. Деякі варіанти доводилося ще доопрацьовувати, коригуючи колористику чи усуваючи дрібні недоліки.

 Це слова голови Українського геральдичного товариства Андрія Гречила із передмови до книги “Символіка сучасної Ємільчинщини”, яка кілька днів тому побачила світ. І не встиг ще вивітритися аромат фарб, характерний для якісної поліграфії (книга й справді видрукувана на високоякісному папері), а дітище презентували публіці.

Відбулося це одразу після останньої сесії районної ради. Один із авторів та упорядників Петро Скиба (інший – Олександр Ващук) не без радісного хвилювання розповів, із чого все починалося (погодження у 2012 році тодішніх очільників району Петра Лісового й Леоніда Забели з наступною виїзною нарадою за участі сільських і селищних голів у Андрієвичах), подякував усім авторам символіки, ряду інших причетних до видання книги.

Таким чином Ємільчинщина дала своєрідний бонус області, яка стала 11 в Україні, де повністю один район має символіку.

Та творчий неспокій не полишає Петра Скибу: його наступним проектом є підготовка малої ілюстрованої енциклопедії Ємільчинщини, до спільної праці над чим він закликав усіх присутніх у залі.

“Символіка сучасної Ємільчинщини” має 103 сторінки. Кожна територіальна громада представлена в книзі не лише зображенням геральдики, а й зазначені її паспортні дані – населені пункти, що входять до неї, кількість осіб, що проживає, опис герба та прапора, а також імена, прізвища тих осіб, кому належать ідеї створення тощо. Збірка – повноколірна, сторінки – глянцеві.

“НТ” № 4

Герби та прапори деяких сільських рад із книги “Символіка сучасної Ємільчинщини”

Березівська сільська рада

Березниківська сільська рада

Великоцвілянська сільська рада

Бобрицька сільська рада

Будо-Бобрицька сільська рада

 

 

Варварівська сільська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *