«ЗБЕРЕЖИ ЖИТТЯ – ВІДВЕРНИ ДТП»

Протягом 2014 року в області зареєстровано 838 дорожньо-транспортних пригод в яких загинуло 185 і поранено 1020 чоловік. На території Ємільчинського району скоєно 52 пригоди з яких 20 з потерпілими в яких 7 чоловік загинуло та 21 отримали тілесні у ушкодження. Станом на 1 березня поточного року на автошляхах області сталося 32 ДТП в яких 8 людей загинуло та 18 травмовано. Як ви бачите цифри жахливі.

Лише за минулий рік при нагляді за дорожнім рухом співробітниками ДАІ області виявлено та припинено 48067 порушень правил дорожнього руху, затримано 5679 водіїв, які керували транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Працівниками Ємільчинського ВДАІ виявлено та припинено 713 порушень ПДР в тому числі 181 факт керування транспортними засобами водіями які перебували в стані алкогольного сп’яніння. За два місяці цього руку виявлено 103 порушення ПДР з них 18 в стані алкогольного сп’яніння.

Найбільше аварій відбувається в такі дні, як п’ятниця, субота і неділя. Також слід зазначити, що більшість ДТП трапляється у вечірній час, в період з 16 до 24 години. Найбільш поширеними порушеннями, які стали причиною трагедій, це перевищення встановленої швидкості руху, наїзд на перешкоду, порушення правил маневрування, а також порушення Правил дорожнього руху пішоходами, керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Значна і кропітка робота проводиться по розшуку транспорту, що зник з місця дорожніх пригод. Водії тікаючи з місця пригоди думають, що уникнуть відповідальність. Але слід пам’ятати, за будь – який поганий вчинок, людина, що його зробила, рано чи пізно, понесе заслужене покарання. Якщо Ви стали учасником ДТП, то повинні надати першу медичну допомогу потерпілому, цим Ви можете врятувати життя людині. Залишаючи місце пригоди Ви автоматично відносите себе до категорії злочинців, адже залишення потерпілої людини в небезпечному стані відповідно до ст. 286 ч.2; ст. 135 ККУ передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років.

За останній період на автошляхах району все частіше можна побачити мотоциклістів та скутеристів. Особливо актуально з настанням весни. Сьогодні мотоцикл – найбільш поширений вид транспорту, особливо серед молоді. Але разом тим цей вид транспорту є і небезпечним. Статистика свідчить, що саме для мотоциклістів наслідки аварій стають тяжчими, ніж для водіїв інших видів транспортних засобів.

Також викликають занепокоєння дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів, велосипедистів та гужових повозок. Співробітники ДАІ відмічають неповагу даними учасниками дорожнього руху до діючого в дорожній сфері законодавства. Необхідно пам’ятати, що в темний час доби слід користуватися світлоповертаючими елементами на одязі, чи світлоповертаючими жилетками. Тоді водії транспортних засобів краще бачать пішоходів чи велосипедистів, а як наслідок є можливість відвернути ДТП.

Але ніякі примусові методи не можуть навести більшого порядку на автомагістралях, ніж свідоме виконання громадянами вимог правил дорожнього руху. Саме до цього і закликає Державтоінспекція пропонуючи при необхідності щиру допомогу учасникам дорожнього руху.
ВДАІ з обслуговування Ємільчинського району
при УМВС України в Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *