Отримати субсидії – це просто

Сьогодні у жителів району виникає багато питань щодо отримання субсидії. Адже це новий механізм та можливості на оплату житлово-комунальних послуг, до того ж пов’язаний із заповненням заяви та декларації. Деякі моменти щодо цього роз’яснив начальник УПСЗН В. ПЕТРУК. 

Отже, про те, що дають субсидії та про деякі інші питання.

Постановою Кабміну від 28 лютого №106 “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”, передбачено новий спрощений порядок нарахування житлових субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015 року.

Відповідно до 15 квітня та до 1 листопада 2015 року підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, будуть доставлені до споживачів бланки заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати. Таким чином, кожне домогосподарство району у квітні та жовтні 2015 року отримає бланки документів для перевірки права на призначення субсидії.

Надання субсидій – дієвий механізм допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Відповідно до норм вищезазначеної Постанови:

– призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів, які суттєво спрощені, – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). Всі інші відомості, необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), надсилаються організаціями, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення;

– інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду;

– запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період як раніше;

– встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін);

– надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла;
– скасовуються обмеження щодо призначення субсидії з урахуванням майнового стану сім’ї (наявність двох та більше автомобілів, квартир чи будинків, та інше), крім здійснення одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. грн;

– скасовуються обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні. При розрахунку розміру субсидії дохід таких осіб братиметься у розмірі 1218 гривень, тобто мінімальна заробітна плата.

Однак посилюється відповідальність за інформацію про доходи і витрати, здатну вплинути на призначення субсидії, яку несуть громадяни.

Людина, якій призначено субсидію, зобов’язана протягом місяця проінформувати управління праці та соціального захисту населення (далі УПСЗН) про зміни у складі зареєстрованих у житлі осіб, їх соціальному статусі, в переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, умовах їх надання, виконавців цих послуг, а також про купівлю товарів і послуг на суму понад 50 тис. грн.

Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, необхідні для призначення житлової субсидії.

Якщо подані неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинення її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

Право на отримання житлових субсидій матимуть домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до УПСЗН за місцем реєстрації.
Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до УПСЗН поштою.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.
Уповноважені особи нададуть до УПСЗН всі заяви, декларації, які будуть перевірені спеціалістами управління і у випадку виявлених недоліків щодо заповнення відразу повернуть через уповноважену особу вказані документи для виправлення.

Отримати детальні роз’яснення щодо порядку призначення житлової субсидії можна також звернувшись до УПСЗН РДА з 8-00 до 17-00 год. (відділ грошових виплат та компенсацій) за адресою: смт Ємільчине, вул. Шевченка, 2, або за телефоном “гарячої лінії” 2-10-98.

“НТ” №14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *