Маловідома сторінка “районки”

img088.jpg

До 85-річчя “Народної трибуни”


Протягом 85 років не раз змінювала свою назву наша “районка”, змінювалося покоління газетярів, але незмінними залишалися основні ідеї друкованого видання – правдиво й оперативно інформувати читачів про все, що відбувається в рідному краї, розповідати про людей, які чесно і самовіддано трудяться на благо громади і всієї держави. Це завдання успішно виконувала і виконує нині “Народна трибуна”. В її історії залишилося багато пам’ятних сторінок. Але є й маловідомі. Про одну з них і хочеться нагадати читачам газети.

 

А почалася вона 10 травня 1962 року, коли редакція газети “Колективіст Ємільчинщини” повідомила передплатників, що з наступного дня вони одержуватимуть вже міжрайонну газету Новоград-Волинського територіального виробничого колгоспно-радгоспного управління, створеного після проведення в колишньому Радянському Союзі адміністративно-територіальної реформи. До цього об’єднання увійшов і Ємільчинський район, Барашівський вже був приєднаний.

До роботи в редакцію газети “Будівник комунізму” було запрошено майже половину працівників “Колективіста Ємільчинщини”. Заступника редактора Семена Кагана призначили спеціальним кореспондентом у нашому районі, завідуючий відділом сільського господарства Леонід Романюк продовжував вести цю тему в новому виданні, літпрацівник Микола Мотузюк став роз’їзним кореспондентом. Мені ж запропонували посаду заступника відповідального секретаря редакції. Але, крім обов’язків з випуску газети, у вільний час я виїжджав у села для збору матеріалів для написання замальовок про передовиків сільського господарства.

Ми не тільки старанно працювали, але й прагнули давати якомога більше матеріалів з нашого району. Особливою плодовитістю відзначався спецкор Семен Каган. Не було такого номера газети, де б не друкувалися одночасно його інформації, статті, кореспонденції.

Поки підшуковували квартири, ми жили в редакції, спали на диванах, стільцях, а на вихідні редакційною машиною приїжджали до рідних домівок.

Під час реформи в області було створено одинадцять територіальних виробничих колгоспно-радгоспних управлінь. Та ці зміни, як показало життя, не дали потрібних результатів. Через їх великі розміри не вдавалося зробити керівництво територіями більш ефективним, менш затратним. Тому на початку 1963 року деякі управління були розукрупнені. Тоді й було створене окреме Ємільчинське територіально-виробниче колгоспно-радгоспне управління. Їх стало в області 16.

Ця звістка порадувала нас. Адже в районі відкривалася редакція з випуску газети. Ніхто з нас не залишився у Новограді-Волинському. І вже 16 березня 1963 року вийшов перший номер газети, яка почала носити назву “За комуністичну працю”. Редактором її став Іван Смольняков, а його заступником Семен Каган. Роботу отримали і всі ми, уже колишні новоград-волинці.
На цьому й закінчилась історія маловідомої нашим читачам сторінки “районки”.
Олександр КОЧИН,
колишній заступник редактора газети “Народна трибуна”

“НТ”, №37.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *