У Степанівці перепоховали прах солдата Другої світової

Минулої п’ятниці в с. Степанівці відбулося перепоховання останків бійця ВВв, місцевого мешканця Лугини Терентія Івановича, який загинув у 1943 році в Ленінградській області. Нагадаємо: цього літа під час чергових розкопок неподалік села Міни російські пошуковці натрапили на вирву від снаряду, що стала братською могилою для семи радянських бійців. Лише в одного з них зберігся медальйон із особистими даними – старшини Лугини 1918 року народження («НТ» № 31 за 31 липня 2015 року).

 

Першого жовтня урну з прахом солдата, вцілілі медальйон і ручку для письма доставив на українську землю пітерський потяг, який зустрічали представники українського фонду пошуку «Пам’ять», очільник степанівської громади Михайло Лугина та рідні загиблого. А вже наступного Терентія Івановича провели до місця вічного спочинку односельці, школярі, представники районної і місцевої влади, що, до слова, й забезпечила фінансово-організаційну сторону перепоховання, сивочолі племінниці та племінник: слова шани та подяки за захист Вітчизни від окупанта, відспівування священнослужителем, залпи від почесного караулу сьогоднішніх патріотів.

Кажуть, що війна вважається не закінченою, допоки не буде названий останній солдат. Відтак, ми стали на крок ближче до її завершення.

В. РОМАНЧУК

“НТ” №41

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *