Церква: духовно-просвітницька та патріотична

22 листопада церква апостола Андрія Первозванного (УПЦ КП), що в Ємільчиному, відзначила 10 років, відколи вона відчинила свої двері для прихожан. З цієї нагоди храм відвідали архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, диякон Алім Мельник, іподиякон Артем Вороновський, які взяли участь в освяченні іконостасу, а також у святковому богослужінні. До літургії приєднались й інші запрошені священнослужителі: прес-секретар Житомирської єпархії ігумен Ієремія, благочинний Любарського благочиння протоієрей Василь Зварич, протоієрей Іван Фатич (смт Яблунець) та ієрей Валентин Янчевський (настоятель церкви КП, с. Неділище).

Гості привітали настоятеля храму апостола Андрія Первозванного протоієрея Миколу Кильника, а також його прихожан із визначною подією. Зокрема, перший з них зазначив: “Сьогодні у нас велике торжество і радість. Відвідав парафію та Ємільчинський край владика Ізяслав, щоб спільно помолитись, щоб Господь благословив нас благодатями, щедротами та милістю своєю”.

Після закінчення служби було вручено ордени Святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, які передадуть найбільшим спонсорам парафії (допомогли придбати дзвони, куполи, релігійну літературу та іншу церковну атрибутику) – Миколі Коваленку, Анатолію Парфенюку, Миколі Шевчуку та Василю Нуждаку. Отець Микола також подякував усім “жертводавцям, доброчинцям, милостивим і засновникам храму”, зокрема Вільяму та Наталії Охріменкам, Олександру і Людмилі Савченкам, керівникам підприємств Олегу Дідусу, В’ячеславу Банковському та В’ячеславу Барановському й іншим прихожанам.

Варто зазначити, що святкова служба мала не лише духовно-просвітницький характер, а й соціально-патріотичний. Адже можна було почути молитву за одужання хворих, за припинення воєнного конфлікту на Сході нашої країни, заклики єднання та дружби конфесій. Прикметно, що до вітань долучився і отець Олександр, настоятель РКЦ св. Матея (смт Ємільчине), пожертвувавши ікону Пресвятої Богородиці для церкви.

Г. КОЛЕСНИК.

Фото Сніжани ДЕЙНЕКО та Галини КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *