Щоб вогонь не руйнував, а зігрівав

Узимку для пожежників особливо багато роботи. Вони відзначають, що через несправність пічного опалення, електрики багато селян позбавляються своїх домівок. Отож і виписали основні рекомендації та попередження як і зігрітись, і уберегти себе від біди.

З пониженням температури виникає ймовірність виникнення пожеж від порушення влаштування та експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів. 

В повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертаючи увагу на дотримання протипожежного режиму. В основному лихо приходиь в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних.

Кожен, хто користується пічним опаленням, повинен стежити за тим, щоб піч була завжди справною, без тріщин в кладці. У місцях, де горючі конструкції будівель приєднуються до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли не менше – 51 см. Якщо підлога перед топкою дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизну (ближче ніж 0,7м), столи, стільці, шафи та ліжка.

Протягом опалювального сезону потрібно перевіряти та тримати справним, без тріщин в кладці пічне опалення, а на горищі димарі, які слід очищати щоквартально і обов’язково білити.
Розпалювати дрова в печі чи грубці бензином або іншими горючими сумішами категорично забороняється. Вони під час займання вибухають, а полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі.

Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без нагляду, чи доручати наглядати за ними дітям.

Грубки потрібно закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі сплять.
Ємільчинський районний сектор Управління ДСНС у області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *