Горбівська “Зірка” виграла судову справу у фірми “Рейнфорд”

Міlk.jpg

Як стало відомо Інтернет-порталу «Рупор Житомира», приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Зірка» з села Горбове Ємільчинського району виграло непростий суд зі своїм колишнім партнером – солідною житомирською компанією «Рейнфорд», що слід розцінювати як безпрецедентний факт з огляду на різні «вагові» категорії сторін та тотальну корумпованість вітчизняної судової системи.

 

Повірити в це дійсно важко, але просте аграрне господарство, за яким ніхто із впливових людей не стоїть і не платить за потрібні судові рішення, ув’язалося в нерівну війну з відомою компанією, котра купувала молоко в сільгосппідприємства. Ув’язалось і виграло справу. За повідомленням Офіційного сайту СПУ, активну підтримку аграріям у цій війні виявили саме місцеві соціалісти.

А розвивались події буквально наступним чином. Близько 6 місяців переробник забирав молоко 1-м сортом, а розраховувався як за 2-й. Аргумент – лабораторія «Зірки» нібито не відповідає вимогам, відтак, неправильно визначає сортність.

Ми, звісно, не спеціалісти, але заради принципу вирішили познайомитися з роботою лабораторії. Що з’ясувалося? Перше – визначення сортності не потребує якоїсь особливої, наприклад, сертифікованої, лабораторії. Друге – для здійснення цієї процедури господарство має все необхідне: окреме чисте приміщення та потрібне обладнання. Лаборант Тетяна Курбас буквально за декілька хвилин робить все необхідне, і ось результат, котрий визначається візуально (відсутність плям на білій тканині – свідчення 1-го сорту). А далі, згідно з нормативною документацією, виписується накладна в трьох примірниках, два з яких забирає переробник. І все на цьому.

На перший погляд, все надто просто і зрозуміло. Але спробуй довести свою правоту простому сільськогосподарському підприємству.

«Я вирішив судитись, але не знав, з чого почати. Тож, з метою окреслення шляхів боротьби звернувся, насамперед, до секретаря Житомирського обкому СПУ з питань роботи на селі Петра Каленського – людини, що має багаторічний досвід в сільському господарстві, – розповідає директор «Зірки» Борис Канарський. – Ґрунтовні консультації надали і юристи обкому СПУ, за що їм, безумовно, дуже вдячний».

В продовження слід вказати, що соціалісти активно супроводжували цю справу аж до самої перемоги. Адже Петро Каленський брав активну участь у засіданнях суду, радив керівнику господарства, як діяти в тій чи іншій ситуації тощо. Врешті шальки терезів почали схилятися на сторону сільськогосподарського підприємства, бо воно мало просто залізні аргументи.

По-перше, як вказувалося, всі реквізити про якість молока зазначалися в товарно-транспортній накладній. По-друге, у відповідності до діючих нормативів, молочна ферма «Зірки» була атестована на право виробництва молочної сировини. І взагалі, молокопереробному підприємству заборонено приймати сировину з неатестованої ферми. Наступний аргумент: у випадку розходження кількісних та якісних показників у молоці між господарством і переробником складається відповідний акт за участі представників продавця, покупця і незацікавленої сторони. А за весь період співпраці господарства «Зірка» з підприємством «Рейнфорд» не було складено жодного такого акту. І останнє: у випадку змішування молока одного виробника з сировиною іншого переробник не має жодних підстав для пред’явлення вимог сільгосппідприємству стосовно якісних показників прийнятої продукції і всі розрахунки мають проводитися у відповідності до даних товарної накладної перед відправкою сировини з господарства. Відносно цього принагідно вказати, що систематичне змішування молока зі своєї вини переробник визнав і не заперечив, що зазначено в рішенні господарського суду Житомирської області від 31 липня 2008 року.

«В судовому засіданні представник відповідача підтвердив факт змішування молока позивача з молоком інших постачальників. Він також підтвердив, що визначення ґатунку молока здійснювалося після його змішування. Тобто в даному випадку відповідач не міг правильно визначити гатунок молока позивача із-за його змішування», – підкреслюється у рішенні суду.

Яким же став остаточний вердикт представників феміди?

23 грудня Житомирський апеляційний господарський суд постановив задовольнити скаргу ПОСГ «Зірка» і стягнути з фірми «Рейнфорд» на користь позивача різницю цін молока 1-го та 2-го сорту – 40233 грн.17 коп.

Уроки справи. Ця історія перш за все штовхає до дій і свідчить про те, що за справедливість варто боротися, навіть в Україні, де судова система лишається «заколядованою», відтак, приймає рішення на користь тих, хто аргументує не фактами, а мішками «зелених» коштів. Люди повинні також зрозуміти, хто з-поміж численних політичних сил завжди готовий їм простягнути руку допомоги: соціалісти своїми конкретними діями вкотре доводять, що вони горою стоять за соціальну справедливість.
 RuporZT

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *