Африканська чума вже на Житомирщині. Свинарство – під загрозою

Похожее изображениеПісля загибелі від африканської чуми 25 свиней в ФОП “Слідзевський”, що у селі Рудня-Городище Житомирського району, ще понад 300 голів на підприємстві було піддано евтаназії. Аби не допустити подальшого поширення збудника хвороби, фахівці Держпродспоживслужби планують знищити там усе поголів’я (530 свиней).На території ФОП оголошено карантин, два села в радіусі 3 км визнані зоною контролю, 20-кілометрову зону визначено зоною нагляду. Відповідну інформацію озвучили на засіданні протиепізоотичної комісії при Житомирській ОДА 12 грудня.

 

З контексті ситуації, що склалася, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в районі Віктор Алєксєєнко нагадує: африканська чума свиней (АЧС) не становить небезпеки для людини, проте смертельна для домашніх і диких свиней. Зараження відбувається через контакт між тваринами, при згодовуванні харчових відходів із залишками продукції від хворої свині, механічним способом (транспорт, одяг, птахи, комахи). Основними ж ознаками хвороби є зниження апетиту, в’ялість, температура вище 40 градусів, синюшність шкіри в ділянці голови, живота, вухах і врешті раптова загибель тварини.

За найменшої підозри АЧС у приватному господарстві чи виявленні трупів диких кабанів негайно повідомляйте спеціалістів державних ветеринарних установ.

“НТ”, №50

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *