З чим ідемо в новий рік

DSC_5453.jpg

Кілька тижнів тому “НТ” започаткувало рубрику під назвою “Прес-сніданок”. Що ж снідаєте і з ким? – запитаєте Ви. У якості сніданку – актуальна, оперативна інформація зі спектру соціально-економічних питань, проблеми і напрацювання, які сьогодні маємо на Ємільчинщині. Що ж до відповіді на другу частину – все це із перших уст, голови РДА Ігоря Євтушка. Серія таких матеріалів уже вийшла на шпальтах газети. Частина ж інформації, яку вдалося почути у форматі такої співпраці, особливо актуальна сьогодні на рубежі між старим та новим роком, адже є своєрідним підсумком зробленого і, водночас, планом на майбутнє. Отож, як закінчуємо рік, та що матимемо у 2017-му.

Ігор Володимирович почав розповідь із нещодавніх виборів об’єднаної територіальної громади, наголошуючи на винятковості події – бо вперше. “Ключовим питанням для них, – каже, – на сьогодні буде організація цієї громади, щоб вона функціонувала повноцінно, передбачається наша консультаційна допомога у формуванні виконавчого апарату”. Для керівників-барашівців на часі – вибудувати перспективу розвитку громади, визначитись із пріоритетами проектами, які потрібно реалізовувати у 2017-му. І все це здійснювати так, щоб враховувати інтереси і запити усіх жителів новоутвореної територіальної одиниці. 

 

Слідом за першопрохідцями – актуальним є створення Ємільчинської ОТГ відповідно до перспективного плану розвитку територій. Держпосадовець відзначає, що сьогодні повсюдно проходять громадські слухання і отримання згоди сільрад на приєднання до Ємільчиного. Кілька тижнів тому вони відбулися у Малій Глумчі.

Дорогі дороги

Інше питання, на яке звернув увагу Ігор Володимирович, стосується покращення доріг. Серед напрацьованого – “оздоровлення” шляху в напрямку Березник. До справи долучилися керівники підприємств Леонід Гребенюк (“Підлуби агро”), який надав тонну дизильного пального, директор держлісгоспу і районний депутат Олег Дідус, депутат обласної ради, наш земляк Віктор Мельник, приватний підприємець Марчук. Щоб хоч частково підремонтувати дорогу вивезено майже 900 тонн відсіву. Лише на те, щоб доставити матеріал витратили – 20 тис. грн в рамках соціального партнерства із підприємством-аграрником.
До цього часу труднощі полягали у відсутності механізму використання бюджетних коштів. Але протягом року вдалося прийняти районну програму і відповідні місцеві для того, щоб залучати уже цьогоріч кошти районного бюджету, а відтак платників податків, для ремонту доріг. На сесії заплановано виділити 35 тис. грн, які підуть в основному на закупівлю пального.

“Оздоровлення” чекає й на інші дороги. “Стягується” матеріал для часткового ремонту ділянки Будо-Бобриця – Сорочень. Цьогоріч її вже підсипали, однак через низьку якість матеріалу і погоду вона – у жахливому стані, пронизана коліями. Тому протягом двох днів не їхав шкільний автобус. Отож, дорога потребує термінового втручання. “Сьогодні актуальним є стан по будівництву, утриманню доріг із твердим покриттям, – відзначає очільник РДА. – У нас є задум з’єднати Симони із Андрієвичами через поле. Там є польовий путівець, але ним не можна користуватися переважну частину року. Якщо ж дорогу відсипати – відстань до Андрієвичів скоротиться удвічі.”
Гроші – в діло
“Іншим актуальним та пріоритетним завданням є освоєння грошей із фонду регіонального розвитку,” – розповідає Ігор Євтушок. Так, оперативно освоєно кошти щодо ремонтних робіт у ЦРЛ (запевняє, – це не зашкодило якості), завершується перша черга щодо ремонту Ємільчинської школи, реконструкції системи опалення у БК. Закінчується ремонт в ДЮСШ, де замінено вікна завдяки субвенції селищної ради. Зроблено поточний ремонт ФАПів в Усолусах, Хуторі-Мокляках, адмінбудинку Рихальської сільської ради, для того, щоб “поселити” на другий поверх амбулаторію. Питання щодо проблеми аварійності цього сільського медичного закладу піднімала на своїх сторінках і “НТ”.

Не менш важливим є використання субвенцій із обласного бюджету так і держкоштів, що надійшли за підтримки нардепа Литвина. За них були закуплені матеріальні цінності не лише для освітян (про це вже згадувала “НТ”), а й для медичних закладів та відділу культури.
Так і не встигли освоїти 1 млн 400 грн, що передбачались для ремонту очистних споруд, в Ємільчиному є актуальним і ремонт колектора.

Повертаючись до надрукованого

“НТ” на своїх шпальтах не раз згадувала проблеми, які стосувалися випалювання вугілля, видобутку бурштину, відсутності харчування у школах району, нестачі води. Ігор Володимирович відзначив, що ці питання важливі, й, безумовно, на них звертатимуть увагу наступного року, але вони не в переліку пріоритетних завдань, а радше актуально-робочі.

Але все ж таки підсумок зробленого можна-таки підбити. Так сьогодні приватні підприємці практично позгортали виробництва із випалювання вугілля і почали легалізацію та оформлення цього виду підприємницької діяльності.

Про дефіцит води змушені говорити через несприятливі погодні умови. Для того, щоб вирішити проблему свердловини з’явились у Великій Цвілі, Яблунці “Виділені кошти із райбюджету для облаштування свердловини у Барашівській школі”, – говорить голова РДА.

Проте не менш гострою є проблема забезпечення технічною водою. І тут відслідковується пасивність сільських рад, які, зрештою ставлять під загрозу безпеку жителів, інтереси чиї й представляють. Адже де брати воду рятувальникам у разі пожежі? Яскравий приклад – нещодавній випадок у Непізнаничах. Багатодітна родина залишилася без даху над головою. Їхній будинок “зжер” вогонь саме в той день, коли чоловік поїхав до дружини у пологове (вона щойно народила), а їхні старші діти в той час були вдома. На щастя, ніхто не постраждав. “Ми намагаємось їм допомогти – коштами, матеріалами для будівництва. Але ж цього всього може не бути, якщо ставитися відповідально. Береженого Бог береже”, – каже пан Ігор.

“Прес-сніданкові” матеріали – це унікальна можливість привернути увагу до проблем та питань, які не озвучуються. Може, через незручність, може, через необізнаність нас, журналістів, і владу всіх рівнів. Отож, “НТ” запрошує кожного приєднатися до обговорення, адже це вже перша сходинка до реагування на “злободенне”. Висловлюйте свої думки, коментуючи або надсилайте на електронну адресу “НТ” emilchine_tribuna@ukr.net. А “НТ” стане вашим голосом.
Г. КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *