Лікарня – у формі. Справа за змістом

У передостанній день 2016-го відбулося урочисте відкриття терапевтичного відділення ЦРЛ після ремонту. З огляду на кількість гостей, а це голова обласної ради, керівництво району в повному складі, начальники структурних підрозділів РДА, керівники підприємств, сільські голови, спонсори і, звичайно ж, медперсонал, – захід цілком “тягне” на подію року. Та не поспішаймо з пафосом. Від виникнення задуму щодо проекту й до здачі в експлуатацію терапевтичного відділення доводилося чути полярні думки. Аргументувалися вони не в останню чергу слабкою матеріальною базою райлікарні: відсутність сучасного апарата ультразвукового дослідження, що конче необхідний для населення, постраждалого від аварії на ЧАЕС; це ж стосується й біохімічного аналізатора в лабораторії й таке інше. Про це ж говорилося й того дня, кулуарно, а значить – форму таки необхідно наповнювати змістом.

 

І є всі підстави надіятись на це, усвідомлюючи важливість моменту: маємо двох депутатів обласної ради, що вже цього року “конвертувалось” у надходження в район так званих “депутатських” коштів.
Із них 360 тис. грн освоєно саме на ремонті терапевтичного, плюс 800 тис. грн – субвенція з обласного бюджету, 165 тис. грн – співфінансування з районного бюджету, понад 200 тис. грн – від спонсорів та небайдужих громадян, що пішли на придбання меблів. А саме вони першими кидаються в вічі, справляють ефект, особливо білі столи сучасного дизайну в імпровізованій їдальні під величезною “плазмою” та біля новорічної ялинки. Почали відходити від темних панелей, оздоблення – у світлих тонах, загалом – нічого зайвого, аби на належному рівні утримувати санітарний режим.

Це стосовно внутрішнього ремонту. Ще понад 2 млн грн спрямовано на утеплення стаціонару, тобто загалом більше 3 млн грн. становить інвестиційний “врожай” будівлі ЦРЛ. Але тільки із сучасним медичним обладнанням, доукомплектацією лікарськими кадрами можна буде говорити про кінцевий (головний) результат – здоров’я пацієнтів.

М. МЕЛЬНИК,

“НТ” №1, 2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *