Стягувачу доведеться платити авансовий внесок на проведення виконавчих дій

Картинки по запросу виконавча службаЄмільчинський районний відділ виконавчої служби управління юстиції повідомляє про зміни, які відбулися у її діяльності. Так, маючи на руках судове рішення, стягувану доведеться платити авансовий внесок на проведення виконавчих дій. Це нововведення має й ряд винятків.

 

Із 05.10.2016 набирав чинності Закони України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 № 1404-VIII, яким визначені положення та засади здійснення виконавчого провадження (строки у виконавчому провадженні, учасники виконавчого провадження, загальні умови та порядок здійснення виконавчого провадження, фінансування виконавчого провадження та ін.).

Так, статтею 26 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру – у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника – фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника – юридичної особи.

Від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями про:

– стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин;

– обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;

– відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;

– стягнення аліментів;

– відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Від сплати авансового внеску також звільняються державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.

Відповідно до пункту 5 частини четвертої статті 4 Закону України “Про виконавче провадження” у разі ненадання стягувачем підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов’язковим, це є підставою для повернення виконавчого документа стягувачеві без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред’явлення.

Тобто, маючи на руках судове рішення стягувачу доведеться платити авансовий внесок на проведення виконавчих дій, які у майбутньому згідно ч. 3 ст. 43 Закону після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу повертається стягувачу, якщо інше не передбачено Законом.

М. Феклістова,

начальник Ємільчинського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *