Сесія Ємільчинської районної ради: програми – це гроші. А земля?..

16 червня відбулася дев’ята сесія сьомого скликання районної ради. За традицією, депутати почали з фінансових питань: затвердили розпорядження голови РДА та зміни до районного бюджету на поточний рік.

А от наступне питання далося не так легко. Начальник управління АПР Іван Павленко презентував Програму розвитку агропромислового комплексу району на 2017-2020 роки, одним із завдань якої є підтримка сільгоспвиробника за нарощення дійного стада. Підтримка – означає виділення сільгосппідприємствам, фермерам по 2 тис. грн за кожну нарощену молочну голову. Здавалося, благородне завдання як для сьогоднішнього дня, коли населення масово збуває худобу, та й не кожен фермер вважає цю справу вигідною.

 Проте підводні камені побачив у цьому депутат Віктор Лісовий і прямо закликав не приймати документ. На його думку, є ризики штучного нарощення стада, адже зараз поголів’я в сільгосппідприємствах обліковане не належно, крім того, почнеться скуповування корів у населення, тобто, це не буде фактичне нарощення, в результаті навантаження на районний бюджет може сягнути серйозних сум, що вимірюватимуться не десятками тисяч гривень. За словами опонента, достатньо і тих 2 тис. грн за голову, що дає область.

Така позиція викликала активне обговорення: доповідач наполягав на необхідності Програми, депутати з місць висловлювали свої думки, додаючи дискусії гостроти. Над питанням постала загроза неприйняття, що не зовсім характерно для сесії цього скликання.

Дещо остудив ситуацію керівник ТОВ “Підлуби Агро” Олександр Гребенюк: мовляв, його підприємство заводить не молочну, а м’ясну худобу, тож не варто хвилюватися.
Головуючий Віктор Сорока, давши можливість усім сторонам висловитись, поставив питання на голосування й повідомив результат – більшістю голосів усе ж Програму підтримано. Хоча проблем у ході її затвердження випливло на поверхню чимало, тож цікаво буде поспостерігати за реалізацією документа.

Інше питання, що приймалося в дискутивному плані, теж дотичне до аграріїв, а точніше, є основою сільського господарства – земельне. Хоча йшлося про затвердження технічної документації з розрахунку оцінки земельних ділянок, які орендує Сергій Старіков, проте його представникові, вже згадуваному Олександру Гребенюку, довелося відбивати й шквал інших питань, пов’язаних із його підприємством: і щодо проблем випасу худоби в Малій Глумчі, і своєчасного розрахунку за паї в Степанівці. Стосовно останнього, то керівник пообіцяв погасити кількарічну заборгованість за використання землі, компромісне рішення намагатимуться знайти й щодо малоглумчанського пасовища. Хоча воно (як і всі решта в районі) юридично не оформлене і, відповідно, селянам надскладно відстояти свої права. До того ж обласне земельне відомство відмовило малоглумчанцям у відведенні пасовища, оскільки там є поклади бурштину. Очільник районного підрозділу держгеокадастру тут же порекомендував оскаржувати рішення своїх обласних колег і все-таки наполягав на приведенні до норм використання пасовищ у районі.

Решта питань, що разом сягнули майже двох десятків, розглянули без суперечностей. Загалом, затвердили дві програми, до трьох внесли зміни. За однією з них нашим рятувальникам має дістатися 100 тис. грн на заміну карбюраторного двигуна на дизельний в пожежному авто, а інша передбачає підтримку комунальної аптеки.

Ще одним рішенням сесія делегувала до складу госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу від Ємільчинського району головлікаря ЦРЛ Юрія Довгополого, його заступника Наталію Брановицьку та директора ДП “Ємільчинське лісове господарство” Олега Дідуса.

Серед іншого затверджено і план роботи районної ради на ІІ півріччя.
М. МЕЛЬНИК, “НТ”, №25

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *