Нащадки Уварових та Терещенків відвідали Ємільчинщину

Ті, хто “в темі”, люди, котрі слідкують за важливими культурницькими подіями району, з нетерпінням очікували на приїзд графа Уварова. Це, без перебільшення, історична подія – візит праправнука Сергія Аполоновича Уварова (прах якого покоїться на місцевому старому кладовищі), колишнього власника частини Ємільчинських територій, сина Жака Уварова – Ігоря Уварова, а також нащадка відомого в Україні роду поміщиків, магнатів та меценатів Терещенків – Ваніли-Василії Шахматової-Щиринськи, які нині мешкають у Парижі та прибули до Ємільчиного. Супроводжували їх директор музею-садиби Уварових-Терещенків у містечку Ворзелі Олександр Соколенко та науковий працівник Світлана Суховенко.

 Обіймами Ігоря Уварова, який, як ви зрозуміли, носить титул графа, біля стін Ємільчинської РДА зустрів мегаактивний краєзнавець, пошуковець та дослідник тих тем, які мають зв’язок із династією Уварових, Леонід Семенов, керівництво району. Результатом плідного спілкування із нащадками цього роду є маса документів, що висвітлюють діяльність та життя їхніх предків, копії яких безупинно поповнюють фонди краєзнавчого музею.

Першим пунктом програми, складеної працівниками відділу культури, була наукова конференція, інформативно насичена фактами перебування на наших землях Уварових. Найзворушливішою частиною цього дня стало, власне, те, заради чого ми зібралися, а вони приїхали, – відвідини могили своїх предків. Що там відбувалося і як все пройшло – можна дізнатися у очевидців, яких, до речі, було немало. Після – екскурсія у музеї, блискуче проведена його директором.

Надвечір гості були стомленими, але усміхненими і задоволеними. Їх враження від прийому та від побаченого, вдячність усім жителям Межирічки за те, що зуміли зберегти до нашого часу сакральне та надважливе меморіальне місце для їхньої родини, зафіксовані у книзі відгуків та пропозицій того ж таки районного народного краєзнавчого музею. Про їх візит буде знято документальний фільм на основі матеріалів знімальної групи із Києва, що відвідала містечко у складі делегації.

Наступного дня французьких візитерів мало приймати житомирське керівництво та краєзнавці, зокрема Георгій Мокрицький, та з невідомих причин Житомиру не пощастило побачити їх. І шкода, бо для гостей передбачалася пізнавальна програма, а також сюрприз, який тепер організатори вирішили залишити у таємниці.
Отже, до нових зустрічей, шановний графе!
Фото та матеріал надала М. ОСТАПЧУК,

“НТ”, № 30

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *