Подвиг партизанів і підпільників

Всенародне свято 22 вересня є державним визнанням великого і незабутнього подвигу партизанів і підпільників, які за велінням серця вступили в жорстоку боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками і внесли величезну данину в нашу велику Перемогу.
Як співається у партизанській пісні: “Этих дней не смолкнет слава, не померкнет никогда, партизанские отряды занимают города”.

13 листопада 1943 року партизани з’єднання М. І. Наумова визволили Ємільчине і навколишні села, що знаходились у глибокому тилу ворога, від фашистської нечисті. Було захоплено п’ять великих зерносховищ, підготовлених загарбниками для відправлення в Німеччину. За рішенням партизанського командування зерно було роздано голодуючому населенню. Майже місяць партизани господарювали в Ємільчиному, аж поки фашисти не підтягнули бронетанкові війська. Сили були нерівними.

Відбувся жорстокий бій. Партизани залишили Ємільчине і відступили на північ. Фашисти спалили с. Руденьку. Слід нагадати, що до визволення Ємільчиного партизанами на території району діяли підпільні організації, які допомагали у створенні партизанських загонів. Так, в Ємільчиному створено підпілля на чолі з Калеником Лавренчуком, в Королівці підпілля очолював Гнітецький Йосип, в Зосимівці – Григорій Кафтан, Тайках – Улян Романчук, в Підлубах – Аврам Жабровець, в Березинках – Йосип Радзевелюк. Вони об’єднували навколо себе відважних патріотів. Багато жителів Ємільчинщини завдяки діяльності підпілля стали бійцями або їх помічниками в різ-них партизанських загонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *