На околицях Ємільчиного бачили вовка

Ті самі околиці.

Кілька тижнів тому, субота, близько дев’ятої ранку. Крайня вулиця Ємільчиного – Хліборобська (колишня Котовського). Один із її жителів Петро Дейнека вийшов на вулицю і відразу почув, як гукає його дружина, що теж була надворі. Саме вона першою побачила двох вовків, які з боків оточили їхнього коня, і, здавалось, ось-ось нападуть. Свійська тварина, як і звичайно, була на полі неподалік обійстя. Господарі почали кричати й відлякали хижаків. “Я ж працював лісником, знаю, які вовки, відрізняються і поведінкою, й виглядом. Вони були трохи більші за вівчарок. Потім сіроманці побігли до Галини Макарової. Добре, що і її не було вдома, і господарство – під замком”.

Це ж бачила і Віра Шумська, будинок якої знаходиться через поле від Хліборобської, неподалік колишньої колгоспної бригади №2. Вона вже звикла до подібної загрози, адже роками зграя бродячих псів робить набіги із сміттєзвалища на домашніх тварин. “У жовтні розірвали близько шести сусідських індиків, ледь відбили, – каже вона, – а ось торік ще в одного чоловіка зовсім роздерли козу. Вовків? Вовків не було ще… Хіба лисиця минулого місяця заходила, гуску забрала”.

То чому сіроманці так близько підійшли до будинків? Голова районного осередку УТМР Федір Філоненко каже, що поява вовків у жилому масиві не характерна для осені, хіба що взимку, але можлива. Стільки, як їх стало цього року в лісових угіддях, ще не бачив. Підтверджує думку кількома фактами: цей хижак долає за добу 50 км, отож до Ємільчиного навіть із Кривотиного міг прибігти. У Чмелі жителі скаржаться на виття сіроманців, та й мисливці бачать багато розірваної дичини. І саме зараз вовчиці вчать нападати молодняк. Порятунком можуть стати полювачі, адже заборони і обмежень на відстріл цих хижаків немає.   Хай як там не є, але напевне одне: остерігатися варто, особливо жителям околиць, береженого ж, як відомо, й Бог береже.

Г. КОЛЕСНИК,

“НТ” №47, 24 листопада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *