Барашівка витончує кулінарні вміння у Польщі

Валентина Гудзь народилася у селі Синявці Усолусівської тоді сільради, але вже три десятиліття вона жителька Барашів. Однак півтора роки тому її життя круто змінило рішення працювати за кордоном, тож тепер рідна домівка змушена терпляче чекати на нечасті, але регулярні візити господині. А тим часом пані Валентина вивчає польську мову, знайомиться з історією, культурою та побутом сусідньої країни, милується старовинною архітектурою, втіленою у помпезних храмах, та сучасними новобудовами, що приваблюють увагу оригінальністю, у четвертому за величиною місті Польщі – Вроцлаві.

Кошти на новий паркан та ремонт будинку в Барашах землячка заробляє у ресторації “Французькі налисники”, де вона працює поваром. Вибір млинців такий широкий, що при бажанні можна приходити 62 рази поспіль і кожен раз куштувати їх інакшу інтерпретацію: із сиром, маком, яблуками, куркою, капустою, шпинатом… Валентина Валентинівна вправно готує страву, яку також полюбляє і її сім’я. До польського журека вона іще не звикла, але pierogi (аналог вареників) – часті гості на її столі.

За спостереженнями нашої героїні, харчування поляків досить дієтичне, в раціоні – багато свіжих фруктів та овочів, зелені. З її слів, корисні звички вона переймає і собі, а їх дотримання допомогло суттєво пострункішати. Колишня працівниця Барашівської пекарні за Батьківщиною сумує, проте в планах – працювати та вдосконалюватися у своїй професії і надалі, адже це її шлях до кращого життя.

М. ОСТАПЧУК,

“НТ” №43

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *