На Ємільчинщині розробляють мережу медичних закладів. Однак якою вона буде залежить від жителів громад

Із 1 квітня пацієнти вже можуть офіційно укладати із сімейними лікарями декларації.

Саме темі медичної реформи й була присвячена нарада, що відбулася 29 березня у малій залі районної ради. Т. в. о. головного лікаря ЦПМСД Альона Ярошук презентувала перспективний план мережі, яка поділена на території доступності – центральна (охоплює 14 тис. населення), І (3 тис. населення) і ІІ (близько 2 тис. населення) порядків. У їх межах розміщені амбулаторії та 14 пунктів здоров’я. Передбачається, що пункти здоров’я – гарно обладнані матеріально-технічними засобами заклади медичної допомоги, куди сімейні лікарі повинні приїхати двічі на тиждень і провести прийом (інші ж ФП чи ФАПи вони не відвідують). Розміщені вони на базі вже існуючих лікувальних установ . Схема розташування “опорних” закладів медицини – орієнтовна й може бути змінена відповідно до умов практичності. Передбачається, що пацієнтам надаватимуть допомогу в 70 % випадках лікарі, а не середній молодший персонал, зараз же – навпаки.

Позначки: ЦТД – центральна територія доступності, ПТД ІІ – периферійна територія доступності ІІ порядку, ПТД І – периферійна територія доступності – І порядку, ПЗ – пункт здоров’я, АГ – амбулаторія групової практики, АМ – амбулаторія, Ц – Центр первинної медико-санітарної допомоги.Не обійшлося на заході й без обговорення проблем. Це, передусім, кадровий голод. Сімейні лікарі відсутні у Рихальському, Барашах, Андрієвичах, Симонах та Підлубах. Прозвучала пропозиція очільникам громад вирішувати її, надаючи фінансову підтримку місцевій молоді на навчання у медичних вишах, окрім того, сприяти забезпеченню житла перспективним лікарям, що йдуть працювати в село.

Також амбулаторії у смт Яблунці, Сербах, Симонах, Підлубах, смт Ємільчиному (“Славута” відійшла до Центру, а амбулаторія залишилась без транспорту) гостро потребують автомобілів. Окрім того, 10 амбулаторій – без Інтернету, це теж серед нагального, зважаючи на те, що укладання угод із пацієнтом проходить через “павутину”. Питання щодо виконання програми доступності ліків, передача майна в комунальну власність громад, труднощі у фінансовому забезпеченні медицини району – все це теж було у полі зору присутніх.
Дехто із очільників громад, які теж були присутні на нараді, просив роз’яснити питання, що їм часто ставлять односельці, наприклад, якщо укладуть угоду із сімейним лікарем у Новограді-Волинському, чи зможуть отримувати допомогу за необхідності у медпрацівника Ємільчинщини: “Невідкладну – безумовно, іншу – лише у свого, адже за це йому заплатять.”
Г. КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *