Не сплатив аліменти – на полювання не йдеш

Основною метою внесення змін у законодавство, яке стосується захисту прав та інтересів дітей, є в першу чергу підвищення рівня відповідальності платників аліментів і недопущення виникнення заборгованості.

Згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав законної сили 06.02.2018 року, визначено новий спосіб притягнення до відповідальності осіб, у яких наявна заборгованість по сплаті аліментів сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці ( скорочено термін для застосування обмежень).
Законом регламентовано тимчасове обмеження неплатників аліментів у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, праві користування пневматичною, вогнепальною мисливською зброєю, у праві на полювання. Такі засоби впливу визначені у новій редакції ч. 9 ст. 71 Закону «Про виконавче провадження».

Наведені обтяження будуть діяти до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.
Нормативним актом визначено новий вид адміністративного стягнення для неплатника аліментів – «суспільно корисні роботи». На боржника може бути накладено обов’язок по виконанню суспільно корисних робіт тривалістю від 120 до 240 год. (ст. 183-1 КУпАП).

На відміну від громадських, суспільно корисні роботи є оплатним видом адміністративного стягнення. Кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, направляються на погашення боргу за аліментами. У випадку ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт, вони можуть бути замінені адміністративним арештом із розрахунку 15 годин невідпрацьованих суспільно корисних робіт на добу арешту. Арешт не повинен перевищувати 15 діб.

Також хочеться звернути увагу боржників, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу розміром 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів, за два роки – 30 відсотків, за три роки – 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
Суми штрафів, будуть стягуватись з боржника у порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження» на користь стягувача.

На даний час проблема несплати аліментів для України надзвичайно актуальна.

Ємільчинський районним відділом державної виконавчої служби складено 112 постанови на боржників неплатників аліментів про встановлення обмеження їх у правах. Хочеться звернутись до боржників: не зволікайте, не ухиляйтесь від сплати аліментів. Працівники відділу ДВС районного управління юстиції завжди можуть надати відповіді на всі запитання, які цікавлять жителів району за адресою смт Ємільчине, вул. Військова, 9 та за тел. 2-13-96, 2-13-97.
М. ФЕКЛІСТОВА,
начальник Ємільчинського РВДВС
Головного територіального управління юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *