Із 1 листопада будь-хто може замінити свій паспорт на id-картку

1 листопада громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Однак це необов’язково, відзначає завідувач Ємільчинським РСУДМС в області В. САУХ. Фахівець пояснює особливості отримання паспорта та нововведення далі.

Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише у разі обміну замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють його вперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості (Identity theft).

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір: нетермінове виготовлення – 279 грн, термінове – 366 грн.
3 жовтня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України
від 25.03.2015 р. № 302 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі,
обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України”.

Відтак, з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно
до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

“НТ” № 43

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *