В ємільчинському районі жителі втрачають свідомість. Підозрюють причину в розпиленні хімії орендарями


Масові скарги почали надходити від жителів Ємільчинської ОТГ до самоврядної установи. Жителі Садків, Середів, Просіки, Покощевого відзначали пошкодження їхньої городини. Це сталося після розпилення на полях орендарем засобів захисту рослин.

“Опіків зазнали майже всі городні культури, зокрема, фруктові дерева, ягідники, конюшина, люцерна. Також спостерігають погіршення самопочуття, особливо у дітей… В окремих домоволодіннях загинули кури, спостерігається розлад травлення в корів”, – описує наслідки селищна рада на своїй FB-сторінці, з якими ознайомилась комісія самоврядної установи. Після вивчення ситуації були направлені листи до екологічної інспекції, голові обласної ради. Також повідомлення має розглянути й ГУ Держпродспоживслужби в області. Варто відзначити, що орендарем є ПOСП “Колос” (с. Сербо-Слобідка).

Подібна ситуація – й у Барашівській ОТГ. У Неділищенському старостинському округу діти під час уроків почали втрачати свідомість. Двоє з них були госпіталізовані та лікувались у Житомирській дитячій лікарні та Ємільчинській ЦРЛ. Пов’язують це із обробітком полів ТОВ “Акріс Агро Груп”. Саме з представником цього підприємства зустрілись селяни 29 травня. “Представники компанії запропонували надавати соціальний пакет для жителів села, а саме 50 грн на рік – з орендованого гектара для вирішення нагальних питань жителів (що у сумі складає 55 тис.грн. на рік), та 10 грн – допомога на лікування (за потребою),” – інформує Барашівська ОТГ на своїй FB- сторінці.

Окрім того, Барашівська сільська рада надіслала лист до ТОВ “Лендком-Центр”, оскільки селяни спостерігають рух літаків, які проводять обробіток полів ТОВ “ЛендкомЦентр” понад річкою УЖ біля села Неділище. Ділянки обробляються щільно до річки, каналів і тому при обробітку полів отрутохімікати потрапляють до водойм, які часто є єдиним джерелом для напування худоби.

Барашівська ОТГ отримала відповідь від цього орендаря, який оприлюднила на своїй FB-сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *