Звідки гроші на Уборть


Керівник ОТГ дав роз’яснення щодо очищення річки та реконструкції набережної.

Після того, як на Уборті в Ємільчиному з’явився плаваючий об’єкт, питання річки не сходить з вуст мешканців громади. Очевидно, офіційної і публічної інформації бракує, адже почали ширитися найрізноманітніші чутки, і не завжди позитивні. Та, мабуть, ситуація – близька до точки кипіння, адже до редакції “НТ” звернувся селищний голова Сергій Волощук, аби пролити світло на питання.

Розпочав роз’яснення Сергій Волощук із природи грошей. Назбирались вони з екологічного податку, що сплачують, наприклад, підприємці, які випалюють вугілля. Використовувати ці кошти можна тільки в певному напрямку, а саме – на поліпшення екології: облаштування сміттєзвалищ, очищення водойм… Ємільчинська селищна рада використовувала їх на підгортання сміття. По сільських радах офіційних смітників не було, тож використати не могли, на інші екологічні напрямки вони теж не спрямовувались, і коли об’єднались у громаду, з’явилося понад 200 тис. грн, що накопичились у сільрадах за 7 – 8 років.

У минулому році на сесії було прийнято рішення розробити проект на поліпшення технічного стану та благоустрій водойми в Ємільчиному. Обійшовсь він селищній раді в 219 тис. грн.

Такі ж “екологічні” кошти збираються і в області. На початку року ми подали пропозицію на обласну раду посприяти в реалізації проекту. І отримали 500 тис. грн. До речі, з цього ж фонду освоєно 150 тис. грн на очищення річки в центрі Кулішів.

Жодної копійки з місцевого бюджету не витрачається, нехай люди не хвилюються, – підсумував Сергій Волощук першу частину розмови – фінансову.

Другу частину подаємо у форматі запитання – відповідь.

Чи є досвід подібних робіт у підрядника?

Ми ж пішли через “Прозоро”… Якби я взяв фахівців із Соколова (сусідня громада), які робили поліпшення ставів в агроуніверситеті… Вони й кажуть, що треба приспустити річку і драглайном все вичищати. Але я ж не проектант. Та й не я буду крайній у випадку чого, а проектант, і підрядник, який мав визначитись, чи зробить таку роботу цим земснарядом. Якщо нас не буде влаштовувати, ми напишемо скаргу й виставимо її на “Прозоро”, і тоді вони не зможуть ніколи брати участь у “Прозоро”.

Куди діватиметься мул і як він вичищатиметься по всій площі?

На складовому майданчику по інший бік дамби передбачається зібрати 24 тис. м3 землі й мулу. Як це робитиме підрядник, чи земснарядом, чи екскаватором, – то його проблеми. Я не зможу пояснити людям, коли зариють 2,5 млн грн у воду (вартість поглиблення дна, а загальний бюджет проєкту 5 млн грн, – ред.), мені треба зробити візуалізацію набережної. Тому написали підряднику листа, що першочерговим завданням є набережна. До слова, він згоден навіть почекати з оплатою за поглиблення дна.

Реалізація проекту передбачена до 2021 року, тож у ньому можливі зміни, але якщо не буде сприяння екологічного фонду, він може й заморожуватись.

Підготував Михайло МЕЛЬНИК

Фрагмент майбутньої набережної (проєкт).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *