У лютому сіяли льон


До 90-річчя “ Народної трибуни ”

Зима 1965 року на диво видалась теплою і сонячною. Майже повсюдно, особливо в селах, тільки й чути було: весна буде ранньою, до сівби готуватись треба.
Пам’ятається, десь у середині лютого зателефонував до редакції голова на той час одного з передових у районі колгоспів, що в Підлубах, Вадим Миколайчук і запропонував: “Сьогодні пробуємо посіяти льон, якщо бажаєте – приїздіть”. Говорив з Вадимом Вадимовичем тодішній завідуючий сільгоспвідділом редакції Леонід Романюк. Я був присутній при цій розмові, а Леонід Никифорович лише поглядом запропонував, мовляв, поїхали. Тоді я був фотокором.
Шукати поле з сівачами не довелось. Було це обіч шляху в напрямку Олевська, край Підлубів з правого боку. Дещо підвищена місцина. Услід за сівалкою ще здаля виднілась курява. Ось таким видався тогоріч загалом звичний снігопадами й морозами лютий.
Льон тоді лише посходив, але вимерз нанівець морозними ранками. Щоправда, було його лише близько двох гектарів. І сіяли, як твердили голова колгоспу й агроном, тільки експериментально. В “районці” ж подали фоторепортаж як про незвичне взимку явище та задля нагадування селянам про можливий скорий прихід весни. Аби не барилися з підготовкою.
Володимир ЯЦЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *