Перша чижівська сесія ємільчинців


20 листопада відбулася неабияка подія – в залі засідань Чижівської сільської ради пройшла перша установча сесія VIII скликання, де участь взяли також депутати від трьох старостинських округів Ємільчинського району, жителі яких у ході реформи децентралізації вирішили приєднатися до Чижівської ОТГ: Варварівського (Варварівка, Вересівка, Катеринівка, Мойсіївка, Радичі), Рихальського (Рихальське, Маринівка, Марʼянівка, Стара Гута) та Сербо-Слобідського (Сербо-Слобідка, Яблунівка). У раді ці три громади представляють вісім депутатів. Щоправда, на сесії один із них склав повноваження, причину ви дізнаєтеся нижче. Інші 14 представляють ще три округи Чижівської ОТГ. До роботи приступив і Чижівський сільський голова Аркадій Вікторович Ратушнюк, котрого чижівці обрали на новий термін, вже вшосте.

Депутати розглянули 18 питань, правда, з 22 обранців один все ж не прибув на установчу сесію. Загалом депутати проявили високу активність в обговоренні питань та прийнятті рішень. Дискусій за чотири години сесії було чимало, особливо гостро вони точилися навколо призначення старост округів, кандидатури яких, відповідно до чинного законодавства, вносив сільський голова. Питання зрушило з мертвої точки, коли депутати ради вирішили схвалити кандидатури тих людей, яких підтримують депутати відповідного округу. Коли ж відгук земляків був негативним, за такого кандидата більшість голосу не віддавала.
Отож старостою Варварівського старостинського округу став попередній Варварівський сільський голова Василь Павлюк. З Рихальським все вийшло не так однозначно: більшість не підтримала Олену Левкович, виховательку рихальського дитсадка. За Миколу Захарченка, колишнього Сербо-Слобідського сільського голову, проголосували одностайно. А оскільки пан Микола був обраний також депутатом від свого округу (№6), то, ставши старостою, він склав депутатські повноваження. Отож на Сербо-Слобідку очікують довибори депутата.
Так само вдалося визначитися ще із двома старостами Чижівської громади: Юрій Михнюк із Чижівки (родом з с. Берегове) очолив Малоцвілянський округ, в. о. старости Красилівського старостинського округу Віталій Федорук врешті став старостою. Однак депутати висловили свої побажання щодо роботи та поведінки пана Федорука, зокрема – бути коректнішим у висловлюваннях. Старостою Курчицького округу, дотепер в. о. Олексій Чепель, не став: 40-річний досвід роботи та десятихвилинна промова йому не допомогли, бо, зі слів депутатів, громада округу проти його призначення.
Питання двох округів, де з кандидатурами старост не визначилися, будуть винесені на наступне пленарне засідання. Також таємним голосуванням депутати обрали на посаду секретаря Чижівської сільської ради багаторічну її секретарку Надію Демчук та підтримали кандидатуру на посаду заступника з питань діяльності виконавчих органів ради колишню першу заступницю голови Новоград-Волинської РДА Наталію Даниленко.
Ще народні обранці внесли зміни до бюджету на 2020 рік, а саме: залишки освітньої субвенції сумою 1 млн 358 тис. грн, що накопичилися, планують використати в цьому році, щоб вони не були повернуті до держбюджету. Крім того, утворили виконавчий комітет Чижівської сільської ради з 11 чоловік, куди увійшли сільський голова, секретар, заступник з питань виконавчих органів ради, заступник з фінансових питань та чотири старости: Василь Павлюк, Микола Захарченко, Юрій Михнюк та Віталій Федорук. Ще трьох призначать на наступному пленарному засіданні. Постійних комісій ради буде чотири: з питань бюджету; земельних відносин; гуманітарних питань; питань регламенту, депутатської і антикорупційної діяльності.
На сесії був присутній і депутат облради Віктор Мельник, котрий побажав депутатам плідної роботи та звернувся до Аркадія Ратушнюка з проханням “не ображати” ємільчинців. У свою чергу Аркадій Вікторович запевнив, що не буде “наших” чи “їхніх”, а буде злагоджена робота задля процвітання оновленої ОТГ. На сесії неодноразово звучали репліки про спільну справу, одне ціле, чим повинні стати ці шість громад. Що ж – у добру годину!
Марина ОСТАПЧУК,
фото авторки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *