COVID-19: заспокоюватися рано


МОЗ оновило зонування регіонів за епідеміологічною ситуацією.

Ситуація
Найвищий рівень госпіталізацій на 100 тис. населення наразі – в Івано-Франківській, Вінницькій, Закарпатській, Житомирській та Чернівецькій областях. Насторожує динаміка госпіталізацій на Миколаївщині та в Києві, тож МОЗ просить регіони за необхідності вводити додаткові обмеження.

Коротко
• Число нових випадків інфікування коронавірусом минулого тижня виросло вперше за сім тижнів, повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус. “У багатьох випадках це пов’язано з ослабленням карантинних заходів і тим, що люди втрачають пильність”, – вважає він.
• У США від Covid-19 вже померли 500 тис. осіб (20% всіх смертей від коронавірусу в світі, хоча населення США становить лише 4,25% жителів планети). Це більше, ніж загинуло американців у разом узятих Першій і Другій світовій, а також у війні у В’єтнамі.
• Вакцинація наразі триває у більш ніж 100 країнах, у світі щодня вводять приблизно 6,1 млн доз COVID-вакцин. За такого темпу, щоб охопити 75% населення планети дводозовою вакциною, потрібно приблизно 5 років.
• Головний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав можливі у 5-7% випадків побічні ефекти після вакцинації: почервоніння в місці уколу; незначне підвищення температури; поява папул у місці ін’єкції. “Але є й випадки анафілактичних шоків, їх трапляється чотири на мільйон”, – додав він.

Вірус залишиться назавжди
Більшість вчених переконані, що Covid-19 стане ендемічним захворюванням (характерним, постійно існуючим на деяких територіях) і залишиться з людством назавжди. Науковий журнал “Nature” провів опитування серед імунологів і вірусологів на тему “Чи можна повністю знищити коронавірус?” Понад 90% вчених впевнені, що вірус стане пандемічним, циркулюватиме в певних групах населення протягом багатьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *