Як записатися на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу. Покрокова інструкція


3 1 березня в додатку “Дія” з’явилася нова послуга: онлайн-запис на вакцинацію від COVID-19.

“На цей час українці зможуть записатися на безкоштовну вакцинацію проти COVID-19 онлайн або за телефоном гарячої лінії. База надісланих заявок дасть змогу чітко організувати логістику та в максимально стислі строки забезпечити людей безпечними вакцинами”, – зазначив очільник уряду.

Як стати в чергу на щеплення?

Запис на вакцинацію наразі доступний в додатку “Дія”. Також згодом це можна буде зробити через свого сімейного лікаря. Ви йому телефонуєте, він вносить вас в електронну систему.

Як записатися на вакцинацію через “Дію”?

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.

2. У розділі послуги виберіть “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.

3. Вкажіть, чим ви займаєтесь, та виберіть місто, у якому будете вакцинуватися.

Зверніть увагу: працівникам закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та працівникам структур державної безпеки не потрібно записуватись. Роботодавець самостійно внесе вас до списків та повідомить про дату щеплення. 

4. Після підтвердження запису стежте за сповіщеннями в Дії, де вас повідомлять, коли відкриється запис на щеплення. Слід зауважити, що попередній запис до листа очікування не є записом до лікаря.

Коли розпочнеться вакцинація?

Початок вакцинації від COVID-19 — лютий 2021 року. Спочатку щеплення отримають медичні працівники, які лікують від COVID-19; а також ті, хто працює у сфері безпеки і життєдіяльності держави.

Я не хочу вакцинуватися. Чи можуть мене змусити?

Вакцинація добровільна, лише ви приймаєте рішення про щеплення. Проте, пам’ятайте про свідомий вибір і небезпеку коронавірусної інфекції.

Чи безпечна вакцина від COVID-19? Як її перевіряють?

Усі вакцини, які перебувають на III фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Це підтверджує ВООЗ.

Вакцини проти COVID-19 розробляються дуже швидко, але вони отримують необхідні дозволи регуляторних органів, тільки якщо відповідають усім стандартам.

Якими вакцинами будуть щеплювати?

Наразі планують використовувати вакцини таких виробників: AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech, SinovacBiotech, Novavax.

Які документи видаватимуть після вакцинації?

Дані про вакцинацію вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я. Сімейний лікар зможе видати довідку про щеплення.

Також в уряді прогнозують, що буде єдиний електронний реєстр вакцинованих і люди зможуть отримувати qr-код на телефон і показувати своє підтвердження про вакцинацію, наприклад, під час перетину кордону.

У Кабміні сподіваються, що з часом ЄС дасть українцям можливість перетинати кордон, пред’являючи документи про вакцинацію.

Інформація із сайту novograd.city

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *