У Рихальському обіцяють зробити спортивний майданчик


Чижівська об’єднана територіальна громада донедавна була однією з найменших в області за чисельністю населення – 4300 мешканців. Але після місцевих виборів ця ОТГ “приросла” трьома сусідніми сільрадами: Варварівською, Сербо-Слобідською та Рихальською.
Відтак населення громади зросло до 7300 чоловік – майже удвічі! Про те – як “влилися” до громади нові села,
і що вже робиться для їхньої гарної “прописки”, пише “Житомирщина”.

– Загалом до нас приєдналися 11 сіл, – розповіла Наталя Даниленко, заступниця голови Чижівської сільради.
– Поміж іншого ми взяли під своє крило чотири школи, дитячі садочки, ФАПи, соціальних працівників терцентру… Загалом отаких бюджетних посад “влилося” в нашу громаду чимало – 155. Але треба зауважити, що жодну людину ми не скоротили – всі вони й далі працюють на тих посадах.
Цей факт – дуже показовий. Адже доєднання окремих населених пунктів до існуючих ОТГ багато хто побоювався, мотивуючи це неминучим скороченням посад, “оптимізацією” та “укрупненням”. Як бачимо, у Чижівській ОТГ цього не сталося. Навіть навпаки – до “новоселів” тут зараз виявляють особливу увагу і турботу.
– У січні наш голова Аркадій Ратушнюк разом з проєктантами об’їхав усі чотири школи у приєднаних до громади селах, – пояснює Наталя Володимирівна. – Скрізь вивчали стан ремонтів і визначилися, які роботи слід планувати найперше. Вже є й конкретні плани – зокрема, в Рихальському хочемо зробити спортивний майданчик зі штучним покриттям. Надіємося потрапити в програму співфінансування. Якщо ж не вийде, побудуємо його за кошти громади.
Мають у Чижівській ОТГ й інші цікаві плани розвитку – і для “старих”, і для “нових” сіл.

Сергій БОВКУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *