Півник чи курочка?


Попри всілякі негаразди ми, сельчани, прагнемо майже щороку поповнювати власне домашнє господарство певною живністю. Зокрема, і птицею. Досвідчені хазяйки (а іноді й чоловіки беруть ініціативу у свої руки) запасаються поголів’ям молодняку ще ранньої весни, навіть і наприкінці зими. Якщо, звичайно, є змога тримати його бодай кілька перших тижнів у теплому приміщенні. Застосовуються і певні обігрівачі. У кожного свої методи та способи догляду. Іноді виникає бажання отримати більше поголів’я тієї чи іншої статі. Адже в кожному випадку хтось хоче мати птицю на м’ясо, інші прагнуть тримати більше несучок. Крім того, птицю купуємо на базарі чи на інкубаторних станціях. Багато молодняку отримується від домашніх квочок.
Нещодавно натрапив у літературі на пораду фахівця з птахівництва. Чоловік, у свою чергу, довідався про це зі сторінок англійського журналу тридцятих років минулого століття і перевірив на власному досвіді. Так отож.
Коли дво-трирічних курочок спаровувати з річним півнем чи однорічних несучок зі старшими півнями, то в результаті в процесі інкубації отримується більше самочок. А яким чином визначити стать пташенят? Є й тут свої особливості. В одному випадку беруть одноденне курча двома пальцями позаду за шийку та піднімають. Півники мають опускати ніжки донизу, а курочки підтягують їх до тулуба.
Є також інший спосіб. Приміром, як показано на малюнку: беруть обережно пташеня за ніжки та перевертають вниз головою. Півник висить, витягнувшись донизу, а курочка – підтягує тільце та голову до ніг. Достовірність має сягати 80-85 відсотків. Спробуйте такі народні методи цієї весни і у себе в господарстві, а про результати повідомте редакцію.
Петро ЦІКАВИЙ

На малюнку: спосіб визначення статі пташенят: зліва – півник, справа – курочка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *