Що зміниться в Україні з 1 жовтня


Комуналка

З 1 жовтня ті українці, які споживатимуть до 250 кВт/год електроенергії на місяць, зможуть платити за неї по 1,44 грн/кВт-год. Але якщо домогосподарство використовує за місяць більше, то за електрику необхідно буде заплатити за повною ціною — 1,68 грн/кВт-год.

Якщо ви купуєте газ за місячним контрактом, то ціни на «блакитне паливо» в жовтні можуть змінитися. Але багато постачальників відмовилися від місячних тарифів і перейшли лише на річні контракти. Ціни там коливаються від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр.

Як обіцяє глава уряду Денис Шмигаль, тариф на тепло в порівнянні з минулим роком не зміниться. Ціна 7,42 грн за 1 куб. м газу, яку встановив Кабмін, може коливатися в залежності від компанії-постачальника. 

Підвищення пенсій

Цього місяця заплановано підвищення пенсій для українців старшого віку.

Пенсіонерам у віці від 75 до 80 років виплачуватимуть додатково 400 грн щомісяця. Ті, кому виповнилося 80 років, вже отримують по 500 грн доплати щомісяця.

Призов до армії

З 1 жовтня до 31 грудня в Україні пройде осінній призов. Потрапляють під призов на строкову військову службу особи 2003 року народження, яким на період призову виповнилося 18 років. А також особи, які народилися в 1994-2002 роках і у яких закінчилася відстрочка від призову.

Перевантаження фур

З 1 жовтня набирає чинності закон, який вводить для перевізників штрафи за перевантаження фур. Тепер за зайву вагу будуть автоматично нараховувати штрафи від 8 тис. 500 до 51 тис. грн.

Продаж алкоголю

З 1 жовтня 2021 року почне діяти один із пунктів наказу Міністерства фінансів України. При купівлі алкоголю у фіскальному чеку будуть вибивати номера акцизної марки кожної пляшки.

Це не торкнеться продажу алкоголю з марками старого зразку, на яких штрихкоду немає. В ідеалі, це дозволить відстежити кожну порцію алкоголю. Але це додасть проблем готелям із міні-барами й закладам, у яких продають алкоголь на розлив і готують коктейлі.

Доступність інсуліну

З 1 жовтня українці з діабетом зможуть отримати інсулін безкоштовно або з незначною доплатою. На це виділили 660 млн гривень. Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам потрібно мати індивідуальний план лікування з визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог.

Електронні лікарняні

З 1 жовтня в Україні оформлятимуть лише електронні лікарняні. Нагадаємо, що систему електронних лікарняних запустили з червня, а з 1 вересня Україна повинна була перейти на оформлення е-лікарняних, але не всі лікарні були до цього готові.

Отримання лікарняного має відбуватися так: після візиту до лікаря створюється електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Такий електронний лікарняний формується в спеціальному реєстрі, який веде Пенсійний фонд. Там створюється електронний листок непрацездатності, з яким може ознайомитись роботодавець. Пацієнт також отримує повідомлення про сформований лікарняний на телефон.

«Осінній» режим світла фар

З 1 жовтня 2021 року по 1 травня 2022 року водії мають їздити з увімкненими денними ходовими вогнями за межами населених пунктів. За ігнорування цього правила передбачено адміністративну відповідальність — штраф у розмірі від 425 до 510 грн.

Вихідні дні в жовтні

У жовтні цього року українці відпочиватимуть в жовтні 11 днів. З 14 по 17 жовтня буде чотири вихідних поспіль – через святкування 14 жовтня Дня захисників і захисниць України. Робочий день 15 жовтня переноситься на суботу — 23 жовтня.

Решта сім вихідних будуть у суботу та неділю. Це 2, 3, 9, 10, 24, 30 і 31 жовтня.

Із сайту informator.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *