Ухвалено законопроєкт про одночасне оформлення прав на земельну ділянку та нерухоме майно


Верховна Рада України на засіданні 8 вересня прийняла в другому читанні проєкт закону № 5248 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташований)”, повідомляється на сайті парламенту.
Як зазначила юрист із земельних питань Всеукраїнської Аграрної Ради Вікторія Кіпріянова, прийнятий законопроєкт вносить зміни до ст. 120 Земельного кодексу України, який регулює питання єдиної правової долі земельної ділянки та нерухомості, яка на ньому знаходиться.
“В даний час норма чинного законодавства сформульована так, що не дозволяє особі, яка купила об’єкт нерухомості (житловий будинок, сільськогосподарські будівлі), автоматично оформити за собою право власності або оренди на земельну ділянку, на якій знаходиться будівля. Тобто, норма є, а процедури укладання/припинення договорів немає”, – пояснила експерт.
Прийнятий законопроєкт передбачає автоматичний перехід права на земельну ділянку під об’єктом нерухомості, який набувається у власність, та обов’язок органу місцевого самоврядування або іншого органу державної влади (залежно від того, чия власність земельної ділянки) укласти відповідний договір оренди або додатковий договір оренди.
За словами В. Кіпріянової, законопроєкт № 5248 фактично скасовує корупційну складову в оформленні договорів, спрощує процедуру і захищає агровиробників від різних запитів прокуратури та позовів до суду щодо самовільного захоплення земельних ділянок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *