Плюс 600-900 грн до платіжки: АТ “Житомиргаз” планує підняти тариф за транспортування газу


За повідомленням novograd.city Оплату за розподіл природного газу (транспортування) АТ “Житомиргаз” збирається підняти у 2,5 раза.

Замість нинішніх 2,016 грн за метр кубічний, у разі підняття тарифу, ціна зросте до 5,028 грн. У понеділок активісти зібралися біля “Житомиргазу”, щоб рішуче висловити свій протест.

Інформацію про це оприлюднила пресслужба Житомирської міськради. У повідомленні йдеться, що якщо у середньому сім’я взимку використовує 200–300 кубів газу на місяць (а це 2000–3000 грн у грошовому еквіваленті), то навантаження на гаманець споживача зросте автоматично на 600–900 гривень на місяць.

Як повідомляє “Житомир.INFO”, 25 жовтня біля будівлі АТ “Житомиргаз” на вулиці Фещенка-Чопівського зібралися місцеві жителі та депутати, які хотіли потрапити на громадські обговорення щодо майбутнього підняття тарифу на розподіл газу.

Керівництво “Житомиргазу” повністю проігнорувало мітингувальників і, як наслідок, останні вирвали двері, силоміць увірвалися до приміщення та відшукали голову правління.

В результаті штурханини та криків, про намір підняти тариф на розподіл газу довелося розповісти фінансовому директору АТ “Житомиргаз” Дмитру Конюху. “Житомир.INFO” цитує його слова:

“За період з 2014 року по 2019 рік збитки АТ “Житомиргаз” від розподілу газу становлять 700 млн, за 2020 рік — 62 млн 2021 рік ми прогнозуємо, що завершиться зі збитком у 120 млн. У чому основна причина збитку тарифу? Тому що 43 % в тарифі складає виробничо-технологічні витрати і на сьогодні в тарифі, який діяв у 2021 році вартість газу закладена на ВТВ – 5 тис. 800 грн за одну тисячу метрів кубічних. Сьогодні на ринку продажу газу дана ціна доходить і до 40 тисяч грн. Це перша стаття, по якій є невідповідність у тарифі. Друга стаття — це витрати на поточну експлуатаційну діяльність, тобто це витрати, які АТ “Житомиргаз” несе в результаті здійснення ремонтних робіт, усунення аварійних ситуацій, підтримання стану мереж і відповідно до методики перегляду тарифу АТ “Житомиргаз” 8 жовтня розмістило на офіційному сайті (оголошення), як і кожного року за 10 днів до обговорення”, — сказав фінансовий директор.

Остаточне рішення щодо підвищення тарифу за розподіл природного газу (транспортування) для жителів Житомирської області невдовзіприйматиме НКРЕКП.

Із сайту novograd.city

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *