Ємільчинців приваблюють Польща і США


18 грудня, світ уже вкотре відзначав Міжнародний день мігранта. Зважаючи на активізацію міграційних процесів у
масштабах усієї планети, урядові та неурядові організації багатьох країн акцентують увагу на житті та проблемах людей, які залишають своє місце проживання та починають мігрувати у пошуках безпеки, роботи або кращих умов життя.

А як позначилися міграційні явища на наших теренах, “НТ” поцікавилася у завідувачки ємільчинського сектору Управління Державної міграційної служби Валентини Саух, на що ми отримали таку інформацію.
Виявляється, що з Ємільчинщини не лише виїжджають. Є щось і в нас таке, що приваблює мігрантів, правда, не так уже й багато. Здебільшого це громадяни РФ, а також Латвії і Словенії. За словами Валентини Степанівни, у поточному році станом на 16 грудня оформлено дозвіл на імміграцію чотирьом особам. Також видано шість посвідок на постійне проживання. Оформлено дві посвідки на тимчасове проживання. Строк перебування на території України продовжено сімом особам. Оформлена одна заява про визнання особою без громадянства.
Очільниця сектору також констатувала, що з початку 2021-го оформлено чотири справи про набуття громадянства України та видано дві довідки про реєстрацію особи громадянином України.
Прикро, але не обійшлося у місцевій міграційній практиці без гірких перчинок. Так, з початку року притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 203 КУпАП п’ятьох іноземних громадян. По одному з них було прийнято рішення про примусове повернення до країни походження. Через порушення з боку громадян України, котрі надали можливість для незаконного перебування іноземців на території нашої держави, до відповідальності за ст. 205 КУпАП притягнуто п’ятьох осіб.
Задовільнила пані Валентина і зацікавленість газети щодо фактів еміграції наших земляків. Так от, за статистикою очолюваного нею сектора, у цьому році рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання прийнято стосовно шістьох наших громадян. Країнами, які вони облюбували, виявилися Республіка Польща та Сполучені Штати Америки.
Бесіду вів
Олександр ВАЩУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *