Кам’яний кінь – загадка Ємільчинщини

Цей кам’яний моноліт, який ви бачите на фото, лісівники, зокрема Ємільчинського лісництва, на території якого він знаходиться, та мешканці навколишніх сіл знають як “Кам’яного коня”, – розповідає Володимир Яценко на сторінках газети “Час Полісся”.

Хто і коли його так назвав, — невідомо. Хоча, глянеш з південного сходу — на дивовижну тварину схоже, з півночі — ніби велетенський закам’янілий гриб із землі росте. Проте, суть не в цьому.

 

Є припущення, що це — ніщо інше, як один із залишків льодовикового періоду, коли, ще задовго до заліснення, льодовик з Півночі нагорнув сюди ось такого каміння. Кам’яні брили різноманітної конфігурації в наших лісах — не рідкість.

Їх – десятки в кожному лісництві.

Проте ось такої форми ніде не трапляються. Сотні, а може й тисячі років так химерно відшліфований льодовиком, вітрами, та, твердять мисливці, й дикими свинями, які після купань в оточуючих болітцях чешуть свою заболочену щетину об щось тверде і шершаве.

Це може бути міцна деревина, або й каміння, як ось цей велетень. Але як би там не було, а мандрівники з цікавістю тут часто зупиняються, перепочивають, фотографуються на згадку, а відчуття таке — неначе поринаєш у далеке минуле і саме біля цього каменю і можуть бути оті так звані ворота часу, за якими — можливість подорожувати у різні історичні епохи нашого краю.

Час змінює навколишні пейзажі, колишні дуби, соснові бори поступаються березнякам, осичникам… Десятки чи сотні років, як у калейдоскопі, щось змінюється.

Незмінним залишається чи не мільйони років ось цей «кам’яний кінь» — дивовижна загадка природи, яку, раз побачивши, не забудеш уже ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *