На Ємільчинщині аферисти видурюють худобу

Про це повідомляє і “Час полісся”. 

Баба Ніна задарма «подарувала» свою улюбленицю корову Ромашку та три тисячі гривень ефектній і блондинці, яка гарно заговорила стареньку, обійняла, розцілувала та знайшла в ній схожі риси зі своєю мамою. Саме за такою «накатаною» схемою на Ємільчинщині та ще в деяких селах сусідніх районів аферисти (видурюють худобу в селян 1 із обіцянкою через декілька тижнів повернути гроші. Але з кінця серпня така доброзичлива пані так і не виплатила одуреним людям ні копійки.

Стурбованим селянам кожен раз по телефону розповідає нові байки — то) вона зайнята, то вже їде віддавати кошти, але по дорозі і автомобіль поламався, то знову просить почекати ще зовсім трішечки. Селяни вже ситі обіцянками і їм просто увірвався терпець. Спочатку вони подалися писати заяви до міліції, але коли не побачили очікуваного результату, вирішили поділитися лихом із журналістами. Сподіваються, що це прискорить перебіг подій і, можливо, у аферистки совість таки озветься.

Розібратися, як то кажуть на місці, вирішила і наша редакція. Зустріли нас постраждати селяни й голова сільської ради Андрій Анатолійович Нагорнюк. Всіх переповнювали емоції, одні — від відчаю плакали, інші, більш оптимістичні, по доброму сміялися самі над собою, мовляв, і як воно так могло статися – самі не можуть зрозуміти. Були й такі, що почали заступатися за жінку, адже вона сама днями телефонувала і просила, клялася, щоб селяни почекали ще тиждень, бо вона не може відразу зібрати таку велику суму.

Схема афери досить невибаглива. Найголовніша деталь — втертися в довіру простих сільських людей: з одними — гарно поговорити, з другими — найти нібито спільних знайомих, а з іншими — сісти за стіл і одну-другу чарчину випити під час задушевної бесіди. В останні дні літа, якраз коли селяни здають вигодувану худобу, щоб назбирати такі необхідні гроші для навчання своїх чад, у селі з’явився автомобіль із причепом, з якого вийшла елегантна жінка, яка добре розбиралася в худобі, відразу визначала вік тварини й вагу.

Підхвалювала господаря й худобину, залишала папірець із своїми телефонами — і люди повірили. За перших дві корови жіночка справно через тиждень привезла обіцяні гроші та побажала взяти ще корів. Наступного разу вже з коштами просила почекати. На жаль, на «гачок» аферистки потрапила вся родина сільського голови: його дружина, мати, теща. Дружина і мати легко віддали жінці корову. Зараз пригадують, що все відбувалося як уві сні, ніби під дурманом чи гіпнозом, адже вони навіть не торгувалися — тільки слухали блондинку, яка ні на секунду не припиняла говорити та прихвалювати.

Найбільше постраждала теща Андрія Анатолійовича, адже окрім того, що «продала» свою чорно-рябу Ромашку, то ще й позичила шахрайці грошей — всю пенсію, яку якраз отримала від листоноші, ще й доклала заощадження. Нам про це баба Ніна розповідала зі слізьми на очах. — Вона так мене задурила, так обіймала, говорила: А І «Ви ж так на мою маму схожі, дайте мені корівку». Коли і Ромашку погрузили, жінка повернулася й попросила позичити гроші, і я, як зачарована, винесла їй кошти — всі, які були.

Тільки ввечері і до мене дійшло, що ж я накоїла, кому віддала три тисячі гривень, навіть не взявши при цьому розписки. В цілому, від махінацій блондинки в селі постраждало вісім чоловік, і лише одна жіночка залишилась зі своєю худобою у хліві тільки завдяки тому, що додому вчасно повернувся син, якому вона з порога повідомила, що здала худобину. Не побачивши виручених грошей, чоловік сів на велосипед і навпрошки перейняв машину на причепі, яким їхній бичок Борька вже їхав з села. Побачивши агресивно налаштованого господаря, блондинка дозволила зняти з автомобіля бичка.

Та це чи не єдиний щасливий випадок — усі ж інші довірливо віддали свою худобину. Почекавши грошей і не отримавши їх, селяни стали між собою обговорювати цю проблему, чутки розійшлися і в навколишні села, й ось тут з’ясувалася цікава річ — та ж сама блондинка і там встигла набрати худобини в борг із кінцями.

А потім з’явилася і жіночка з іншого району, яка вже протягом двох років намагається за допомогою судів забрати свої гроші в шахрайки. Тепер селяни впевнені, що після набуття розголосу цієї ситуації з’явиться ще багато потерпілих, які також піддалися чи то вмовлянням ефектної блондинки, чи то вмілому психологу, чи то хорошому гіпнотизеру. Тетяна ЛУКАЩУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *