Євромайдан: районний вимір

Нотатки із сесії районної ради Євромайдан: районний вимір На 22-й день політичного протистояння в Україні своє слово щодо Євромайдану вирішили сказати обранці громади Ємільчинського району: група із 25 депутатів районної ради зініціювала проведення позачергової сесії із одним питанням: “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”.

 

Слід зазначити, що одразу після сумнозвісних подій 30 листопада подібні сесії провели ряд самоврядних установ області, зокрема, в Малині (міська), Новограді-Волинському (міська та районна), на яких своїми рішеннями депутати засудили насилля проти учасників мирних акцій, закликали покарати винних і т. ін. (Є райони, в яких утримались від висловлення позиції).

Подібне значилось і в проекті рішення нашої сесії, крім того, було ще й звернення до Президента і Верховної Ради, а однією з вимог у ньому – відправити уряд у відставку; органам місцевого самоврядування та виконавчої влади адресувалась вимога зберегти можливість проведення добровільних мирних зібрань, недопущення зібрань під тиском адмінресурсу; пункти звернення стосувались також Генеральної прокуратури та правоохоронних органів Ємільчинського району.

Проте це був лише проект, якому так і не судилось стати документом. Після відкриття засідання голова районної ради Петро Лісовий приступив до… переклички: депутатів було незвично мало, тому необхідно було встановити наявність кворуму. Виявилось, що на сесію прибуло 37 обранців – це рівно половина, що не давало можливості визнати правосильним будь-яке рішення.

Доцільність роботи сесії стала під питанням. Та все ж присутні приступили до порядку денного, щоб, за пропозицією Анатолія Метельського, прийняти хоча б декларативне рішення. Саме він першим узяв слово для озвучення тексту звернення та коментарів до нього. Затим депутати перейшли до обговорення. І тут у залі з’явився 38-й депутат (із запізненням прибув Юрій Ярмола із Рихальського), що значно пожвавило роботу. З підтримкою звернення виступили Валерій Носон, Володимир Слюсарєв, Володимир Князь; не робити поспішних висновків закликали Леонід Забела, Петро Шевчук. Не обійшлися й без особистих звинувачень.

Петро Шевчук “відчитав” Анатолія Метельського за часті спонукання депутатів сміливо піднімати руку й голосувати за велінням совісті. Дісталося й вашому покірному слузі: регіонал Микола Островський звинуватив мене у тому, що під час фотозйомок я віддавав перевагу одним депутатам перед іншими. Хоча це не зовсім так, про що можна пересвідчитись, зайшовши на сайт “НТ”, де викладено увесь фотодоробок із сесії без купюр. Така некоректна репліка з, м’яко кажучи, неправдивими фактами заслуговує приперченої “відповіді Чемберлену”, проте обмежуся лише порадою пану Островському: коли наступного разу перечитуватиме Конситуцію України, зверніть увагу на ст. 34.

…Результат підрахунку голосів був досить прогнозованим: 15 – “за”, 3 – “проти”, 18 – утримались, двоє – не голосували. Рішення не прийнято.


М. МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *