У Радичах знайдено останки воїна Великої Вітчизняної

IMG_8992У жовтні минулого року в Радичах випадково були знайдені останки радянського солдата, ідентифікувати якого не вдалось. Повідомили про це пошукову волонтерську групу із Новограда-Волинського, яка й забрала їх на зберігання. Перепоховання вирішили відкласти до наступного року.


Під час розкопок у Кулішах минулого року.

 Фото із сайту www.poisk.zt.ua


У 2014 спочатку планувалось поховати солдата у братській могилі в Радичах, приурочивши до 9 Травня. Не вдалось. Згодом – до 22 червня. Теж ні. Перешкодила в обох випадках складна політична ситуація в країні та бюрократичні перепони.

Начальник відділу культури РДА Ігор Євтушок зазначив: “Братська могила знаходиться у реєстрі пам’яток історії і монументального мистецтва місцевого значення. Відповідно, необхідне погодження Управління культури облдержадміністрації. Питання буде вирішуватись найближчим часом”. 

 Варварівський сільський голова Віталій Ксендзук розповів, що такі прецеденти вже були. За його очільництва – це вже другий солдат. І ще два було знайдено за часів його попередника. Усі перепоховані за межами нашого району.

Проте не лише радянських воїнів знаходять на Ємільчинщині. На сайті Житомирської обласної громадської організації “Історико-патріотичне об’єднання “Пошук” ми знайшли інформацію щодо виїзду цієї організації в Куліші в липні минулого року.

“Під кінець дня, – зазначено в матеріалі, – група пошуковиків поверталась до наметового табору на відпочинок та довгоочікувану вечерю. На відстані 300-400 м від зруйнованого кулеметного ДОТу, на польовій дорозі металодетектор видав звук, який є характерним для металевого предмета. Копнувши, пошуковці витягнули на поверхню каску. Коли перевернули її, то побачили людські останки. Група почала проводити розкопки…

Всього у процесі роботи було знайдено чотирьох солдатів Вермахту. Біля них частково знаходилась різноманітна воєнна амуніція, частини розпізнавальних жетонів, прочитати які на місці не було можливості… Розглянувши останки солдатів, було зроблено висновок, що вони відносяться до 1941 року.

Загинули або під час авіанальоту, або однієї із атак… В подальшому, згідно із християнськими звичаями, їх поховають на одному із кладовищ, призначених для німецьких солдатів”.
Г. КОЛЕСНИК,

матеріал “НТ” № 26

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *