Ємільчинщина попрощалась із орденоносцем Слави Йосипом Войтківським

08-05-09-01.jpg22 січня відійшла у вічність людина-легенда, яку добре знають не лише на Ємільчинщині, а й за межами району. Це повний кавалер орденів Слави Йосип Карлович Войтківський, що проживав у Барашах.

Для історії українського народу він – мужній патріот, доблесний воїн Великої Вітчизняної, що за свої звитяги отримав ордени Слави І, ІІ, ІІІ ступенів, орден Червоної зірки, медалі “За взяття Кенінсберга” та ін. Для односельчан цей фронтовик був працьовитою людиною непохитного характеру та сміливої вдачі. Для рідних – люблячий батько, дідусь, прадідусь.

Йосип Войтківський народився 20 червня 1920 року в с. Зелениця. Був четвертим у сім’ї. У страшні часи голодомору сім’я зазнала поневірянь. Щоб не дати загинути дітям, родина Войтківських змушена була поїхати до Білорусії. Ситуація не покращилась і згодом. Напередодні війни шукали із батьками щастя на Одещині, але і там було сутужно. Повернулись до своєї Зелениці, де після хвороби помер батько. Його замінив Йосип, хоч був ще підлітком: ремонтував стареньку хатину, вчився столярувати, доглядав худобу, вирощував городину. Після закінчення семирічки як кращого випускника школи і молодого господаря Йосипа запросили працювати секретарем у місцеву сільраду. А далі була армія і… війна. СПЛАВ МУЖНОСТІ, ЧЕСТІ ТА ВОЛІ

 На фронтах Великої Вітчизняної Йосип Карлович із червня 1941 до квітня 1945. Згодом у червні взяв участь у Параді Перемоги на Красній площі в Москві.

Повернувся додому загартований воїн уже у званні лейтенанта у 1946 році. Спочатку працював у заготівельній організації в Барашах. Затим – директором господарства у Дузі. Пізніше – секретарем сільради, а згодом – і її головою, аж до виходу на пенсію.

Ім’я Йосипа Войтківського наказом міністра оборони України занесено у список особового складу частини. На честь Йосипа Карловича започаткований міжобласний турнір з волейболу.

Житомир.info: Ветерана из Житомирской области поздравил Президент Украины Виктор Ющенко. ФОТО

На фото: з нагоди 64-ї річниці Великої Перемоги колишньому радисту-кулеметнику Т-34, сержанту Войтківському Йосипу Карловичу вручено вітальний лист від Президента України (тоді це був Віктор Ющенко). 


Пішла у засвіти Людина із великої літери, життя якої є прикладом безкомпромісності, віри у справедливість та перемоги життя. Допоки нащадки пам’ятатимуть його ім’я, доти буде і він серед нас.

tribunaem.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *