На Ємільчинщині відбулись заходи, присвячені пам’яті тих, кого прийняли небеса

“У листопаді минулого року, в День Гідності та Свободи, я підписав Указ “Про присвоєння звання “Герой України” Героям Небесної Сотні”, і зараз матиму честь вручити вам ці високі нагороди”. Так завершив свій виступ Президент Петро Порошенко на церемонії вручення ордену “Золота зірка” членам родин загиблих під час Революції. Серед них – і Тамара Гаврилівна, мама Сергія Кемського із Великого Яблунця.

 …Це було 20 лютого в Києві. А тут, на Ємільчинщині, теж згадували події Майдану. Їм була присвячена година пам’яті “Герої не вмирають”, що відбулась у Великояблунецькій школі.

Згадки очевидця Революції Гідності, власне бачення причин і переживання-переосмислення тих подій – ось, що відображали слова гостей села, керівників району та великояблунецької громади. Осягнути глибину трагедії та вознести подвиг героїв, які пішли у засвіти спробували читці власної поезії Надія Майданович та Емілія Рябич. Згадали й тих, хто сьогодні на полі бою буремного Сходу (Сергія Піддубного, Олександра Манкевича), зниклого безвісти (Сергія Волошина), хто щойно вступив до лав Збройних сил і проходить вишкіл (братів Сергія та Анатолія Кучерів). Спом’янули й тих, кого вже втратила ємільчинська земля.

На заході була присутньою і бабуся Сергія Кемського Валентина Харченко. Про свого внука вона згадує: “Він був дуже хорошою дитиною, не треба було його просити про допомогу, сам питав, що роботи.”

Варто зазначити, що година пам’яті пройшла завдяки відділу культури РДА, осередку культури Великого Яблунця.

Трохи згодом у райцентрі відбулась фотовиставка, присвячена Героям Майдану та продемонстровано фільм. Їх мали змогу переглянути школярі. Завершився День пам’яті запуском повітряних ліхтариків (із 24 в небо піднялось не більше десятка).
Г. КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *