Допоможіть знайти рідню солдата

Після переможних салютів 1945 року минуло сім десятиліть, але до остаточної крапки в Книзі пам’яті про героїв Другої світової ще далеко. Наразі вважаються зниклими безвісти тисячі захисників Вітчизни – тож для вдячних нащадків робота як із пошуку останків загиблих, так і встановлення імен знайдених продовжується.

 

Про далеке Полісся, зокрема, нашу Степанівку нещодавно заговорили в Ленінградській області, де земля й досі залишається місцем спочинку невідомих бійців, а для когось – зниклих найрідніших людей. Саме там команда слідопитів із Волгоградщини, що спеціалізується на військовій тематиці, натрапила на останки семи солдатів. На одному з них зберігся медальйон із даними про полеглого: ним виявився наш степанівець старшина Терентій Іванович Лугина 1918 року народження. Російські пошуковці зв’язались із столичними українськими колегами та Степанівською сільською радою. Справді, ім’я солдата значиться не тільки в архівних даних про жителів села, а й викарбуване на стелі загиблим у роки війни (хоча вважався безвісти зниклим).

Сьогодні пошуковці двох країн переймаються процедурами перевезення останків героя для перезахоронення на малій батьківщині, а Степанівська сільська рада хоче знайти рідних Терентія Івановича Лугини. На жаль, поки безуспішно. Тож очільник громади Михайло Лугина звертається до населення всієї Ємільчинщини: можливо, хтось пам’ятає родину Лугин та знає місце проживання, бодай, когось із нащадків солдата – велике прохання поділитись інформацією з сільською радою (тел. 70-4-35) або з редакцією “НТ” (тел. 4-22-14).
В. ШТОЛЬ,

“НТ”, №31


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *